​Zwiedzanie Lublina z dzieckiem

Wakacje z pociechami. Niejeden rodzic westchnie ze zrozumieniem, przypominając sobie wszystko, co wydarzyło się rok wcześniej... Stop! Podróżowanie z dzieckiem wcale nie musi być udręką - w całej Polsce powstaje coraz więcej miejsc, w których nie nudzą się zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Dowiedz się, jakie możliwości oferuje rodzinom najpiękniejsze wschodnie miasto - Lublin.

Zdjęcie

Zamek Królewski w Lublinie /INTERIA.PL
Zamek Królewski w Lublinie
/INTERIA.PL

Muzeum wcale nie musi być nudne!

Zamiast odwiedzać standardowe Muzeum Lubelskie, warto zainteresować się innymi wystawami, którymi zachwyca nas miasto. Bardzo ciekawą opcją jest wizyta w Piwnicy Pod Fortuną, gdzie znajduje się multimedialna i atrakcyjna ekspozycja dotycząca historii regionu. Mimo z pozoru nudnej tematyki, dzieci na pewno polubią nowoczesny design budynku i interaktywną formę, w jakiej przekazywana jest wiedza. 

Magicznym przeżyciem dla całej rodziny stanie się jednak spacer prawie 300-metrową Lubelską Trasą Podziemną. Te udostępnione do zwiedzania dawne piwnice kupieckie wyróżniają się naprawdę niezwykłą atmosferą i średniowiecznym klimatem. Z najmłodszymi można udać się również do Muzeum-apteki, gdzie prezentowane jest XIX-wieczne wyposażenie sklepu medycznego, oraz odwiedzić lokalny skansen. Odbywają się w nim liczne historyczne imprezy, będące idealnym uzupełnieniem rodzinnej wycieczki.

Reklama

Stare Miasto Lublina i tajemnicze legendy...

Świetną atrakcją dla naszych pociech jest oferowana przez Fabrykę Turystyki trasa zwiedzania miasta, podczas której najmłodsi mają okazję usłyszeć wszystkie tajemnicze historie dotyczące Lublina. 

Około 2-godzinna wycieczka obejmuje odkrycie sekretów niemal całego centrum i poznanie średniowiecznych legend związanych z miejscowym zamkiem. Naprawdę warto zainteresować się taką możliwością - dzieciaki uwielbiają straszne opowieści!

Lubelskie atrakcje dla najmłodszych

Podczas wizyty w Lublinie, koniecznie trzeba wybrać się do wielkiego Ogrodu Botanicznego. Dzieci będą miały okazję poznać nowe gatunki roślin i nakarmić pływające w stawach łabędzie. Zwiedzając okolicę, pokażmy im także średniowieczne centrum miasta i ponad 600-letnie baszty. Jednak zamiast standardowo spacerować po starówce, wybierzmy się na wycieczkę zabytkowym trolejbusem ZIU-tek. Emocje gwarantowane! 

Mimo że wystawy na Zamku Lubelskim są skierowane raczej do młodzieży i dorosłych, również tam powinniśmy zajrzeć całą rodziną. Nawet jeśli muzeum nie zainteresuje naszych pociech, to na pewno spodoba im się monumentalna, górująca nad miastem twierdza. 

Gdy jednak maluchy widocznie znudzą się już oglądaniem historycznych budowli, wybierzmy się na jeden z okolicznych basenów. Pływalnia na al. Zygmuntowskich oferuje nam wodny plac zabaw dla dzieci, a odkryty "Słoneczny Wrotków" nad Zalewem Zemborzyckim ogromną zjeżdżalnię.Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Wzdłuż biegu łagodnie meandrującej rzeki zgodnie wznoszą się świątynie trzech chrześcijańskich wyznań. 6 stycznia w tym regionie odbywa się niezwykłe Święto Jordanu. więcej