Zwiedzanie kopalni w Wieliczce

Zwiedzasz świat, jeździsz tu i tam, a w Kopalni Soli Wieliczka nie byłaś? Musisz to nadrobić. Ten niezwykły obiekt zachwyca pod każdym względem i budzi respekt dla pracy górników. To trzeba zobaczyć na własne oczy – przynajmniej raz w życiu.

Zdjęcie

Tunel w kopalni w Wieliczce /123/RF PICSEL
Tunel w kopalni w Wieliczce
/123/RF PICSEL

Szczęść Boże, pozdrawiają się górnicy, bo zwykle dzień dobry jest dla tych, co pracują na górze, a zejście do kopalni niegdyś przypominało wyprawę w czeluści bez dna.

Dziś, kiedy światło kaganka zastąpiło nowoczesne oświetlenie, możemy śmiało zaprosić na niezwykłą wyprawę w głąb ziemi, ale witać będziemy się tak samo.

Reklama

Kopalnia dla każdego

Dla dużych i małych. Z rodziną i w grupie przyjaciół. Spokojnie lub ekscytująco. W Kopalni Soli „Wieliczka” każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz zobaczyć zabytkową Kaplicę św. Kingi i inne, nie mniej piękne miejsca, powinnaś wybrać się na najbardziej znaną Trasę Turystyczną.

Schodząc coraz głębiej pod ziemię, turyści odwiedzają niezwykłe miejsca, wykute w soli komory, niesamowite podziemne jeziora, unikatowe solne rzeźby, wspaniałe maszyny i narzędzia górnicze. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię.

Chcesz od podszewki poznać pracę kopalni, możesz odbyć wyprawę Trasą Górniczą. Wygodny roboczy strój, górniczy kask na głowę, lampa i ruszasz do kopalni. A jeśli marzy Ci się zobaczenie urokliwych kaplic i kapliczek w drewnie i soli, wybierz Szlak Pielgrzymkowy.

Po długim marszu czas na strawę. W kopalni funkcjonuje w pełni wyposażone zaplecze gastronomiczne z doskonałą kuchnią. A to zaledwie przedsmak tego, co oferuje Kopalnia Soli w Wieliczce…

IK

Informator

• Położenie Wieliczki: Miejscowość znajduje się 10 km na południowy wschód od centrum Krakowa. Stąd zaś, z rejonu Dworca Głównego PKP można dojechać do kopalni mikrobusami kursującymi co kilka minut oraz autobusami linii miejskiej. Do Krakowa dojedziesz z większości miejsc w Polsce pociągiem, autobusem lub busem.

• Cennik oraz wszelkie informacje znajdziejsz na stronie: www.kopalnia.pl

Trasa turystyczna czynna jest od godz. 8.00 do 17.00. Ceny biletów – normalny: 55 zł, ulgowy: 39 zł, rodzinny: 149 zł/4 osoby.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Wzdłuż biegu łagodnie meandrującej rzeki zgodnie wznoszą się świątynie trzech chrześcijańskich wyznań. 6 stycznia w tym regionie odbywa się niezwykłe Święto Jordanu. więcej