Wrocław. Spacer śladami krasnali

Zdjęcie

Wrocławskie krasnale /123/RF PICSEL
Wrocławskie krasnale
/123/RF PICSEL

To jedno z niewielu miast Europy, w którym można na ulicy spotkać krasnale. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że są to krasnale spiżowe, co jednak nie ujmuje im uroku. Jako pierwszy we Wrocławiu pojawił się Papa Krasnal, pomnik ruchu społecznego Pomarańczowej Alternatywy. Potem zaczęły pojawiać się mniejsze figurki.

Najwięcej krasnali jest na Starym Mieście. Ulubieńcem turystów jest Śpioch, który drzemie pod swoją chatką przy kościele św. Elżbiety obok kamieniczek nazywanych Jasiem i Małgosią. Gdy przyjedziemy do Wrocławia z dziećmi, warto kupić mapę z zaznaczoną lokalizacją krasnali. Odszukiwanie ich to dla maluchów wspaniała zabawa. Na trasie krasnali znajduja się oczywiście także inne atrakcje, jak choćby Mostek Czarownic, znajdujący się przy Motocykliście na schodach kościoła św. Marii Magdaleny.

Reklama

To kładka na wysokości 45 m, która spina wieże świątyni i najpiękniejsze miejsce, z którego można podziwiać Stare Miasto. Po spacerze w mieście trzeba odwiedzić wrocławskie zoo. Ulubieńcami dzieci są żyrafy, które wyciągają szyje przez ogrodzenie tak, że można je niemal dotknąć. Wieczorem warto pójść pod Halę Ludową, żeby zobaczyć spektakl multimedialnych fontann.

Warto wiedzieć

Podróż. Do Wrocławia można dojechać pociągiem, autobusem, a z Gdańska i Warszawy (Modlin) także dolecieć samolotem. Bilety lotnicze w promocyjnej cenie można kupić już od 19 zł (z bagażem podręcznym).

Noclegi. Baza noclegowa Wrocławia jest niezwykle bogata. Najniższe ceny oferują hostele oraz hotele bez kategoryzacji, gdzie za dwuosobowy pokój zapłacimy od 120 zł za noc.


Wrocławska plaża" style="vertical-align: middle;">Wrocławska plaża znajduje się nad Odrą tuż obok zoo. Można tu odpocząć na rozgrzanym piachu lub na leżaku, np. po rodzinnym oglądaniu zwierząt. Atrakcyjności dodaje jej także pobliska kawiarenka z przepysznymi łakociami.Leopoldina

To monumentalny gmach reprezentacyjnej barokowej siedziby Uniwersytetu Wrocławskiego. Pośród wielu wspaniałych pomieszczeń wyróżnia się Aula Leopoldina z przepiękną barokową dekoracją malarską i sztukatorską.

Ratusz

Ta gotycko-renesansowa budowla w sercu Rynku pochodzi z początku XVI w. Na piętrze znajduje się ekspozycja Sztuki Mieszczańskiej Muzeum Miejskiego, a w podziemiach Piwnica Świdnicka, restauracja kultywująca tradycje karczmy.

Miejskie ścieżki

W czasie wycieczki po Wrocławiu orientację ułatwiają liczne drogowskazy. Wskażą nam drogę do każdego atrakcyjnego miejsca na terenie miasta, a jeśli się zgubimy, to dzięki nim z łatwością wrócimy na właściwą drogę.Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • W przepięknych Lasach Janowskich leży mała wioska, którą niezorientowany turysta minie bez zatrzymywania się. To błąd! Tutejszy kościółek nie jest obiektem szlaku drewnianych świątyń, choć mógłby... więcej