Polska z przymrużeniem oka - to warto zobaczyć

Czy zawsze musi być poważnie? Otóż nie! Dziś prezentujemy Polskę z przymrużeniem oka, a okazją ku temu niech będzie 1 kwietnia – dzień żartów.

Zdjęcie

Do domu wchodzi się przez okno szczytowe.Wnętrze wyposażono  w meble z PRL (całość ma symbolizować czasy, gdy wszystko było postawione do góry nogami). /East News Poland SP.Z O.O.
Do domu wchodzi się przez okno szczytowe.Wnętrze wyposażono w meble z PRL (całość ma symbolizować czasy, gdy wszystko było postawione do góry nogami).
/East News Poland SP.Z O.O.

M

Mamy w kraju kilka pochyłych domów, a jeden, w Szymbarku (woj. pomorskie), dosłownie stanął na głowie! Można do niego wejść, lecz poruszanie się w nim to wielka sztuka – błędnik szaleje.

Reklama

Podobnie jest w jedynym w Europie Muzuem Nietypowych Rowerów w Gołębiu (lubelskie). Warto spróbować przejechać się np. rowerami cyrkowymi, bez pedałów albo z kierownicą z tyłu lub... poruszanymi za pomocą przysiadów.

Tak dziwne, że śmieszne

Uśmiechy wywołują też niektóre nasze pomniki. Najwięcej śmiechu budzi Bolek Myśliciel, który przykucnął przed oczyszczalnią ścieków koło Świdnicy (dolnośląskie).

Mamy też pomnik ziemniaka (w Biesiekierzu w zachodniopomorskim) i sztuczną palmę na rondzie w Warszawie. Od wielu już lat zdumienie (i uśmiech) budzi osada Galindów (warmińsko-mazurskie), w której drzewa rosną do góry korzeniami i wciąż budowany prywatny zamek w Łapalicach na Kaszubach. Zaskakuje także molo w Płocku – zbudowane wzdłuż biegu rzeki!

JOG

Zdjęcie

Galindia /East News Poland SP.Z O.O.
Galindia
/East News Poland SP.Z O.O.

Zdjęcie

Gołąb /FORUM Polska Agencja
Gołąb
/FORUM Polska Agencja

Zdjęcie

Ziemniaczaną bulwę umieszczono na stalowym stelażu. Pomnik ma 9 m wysokości (sama bulwa 3,95 m). Stoi od lata 1983 r. /FORUM Polska Agencja
Ziemniaczaną bulwę umieszczono na stalowym stelażu. Pomnik ma 9 m wysokości (sama bulwa 3,95 m). Stoi od lata 1983 r.
/FORUM Polska Agencja

Zdjęcie

Warszawa /East News Poland SP.Z O.O.
Warszawa
/East News Poland SP.Z O.O.

Zdjęcie

Płock /East News Poland SP.Z O.O.
Płock
/East News Poland SP.Z O.O.

Zdjęcie

Zawiszów k/ Świdnicy /Mat. Prasowe
Zawiszów k/ Świdnicy
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Łapalice /FORUM Polska Agencja
Łapalice
/FORUM Polska Agencja

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Jedziemy do Sandomierza

    Są wśród nas tacy, którzy mają jeszcze parę dni ferii. To właśnie im proponujemy wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, do jednego z najładniejszych miasteczek w Polsce. Znacie je na pewno z telewizji. więcej