Kamień Pomorski. Przyciąga żeglarzy, kuracjuszy i… melomanów

Do Kamienia Pomorskiego jeździ się na koncerty, żagle, do uzdrowiska lub na molo. Miasto leży nad zalewem, tylko 7 km od morza, można więc zrobić wycieczkę do Kołobrzegu, Szczecina, Międzyzdrojów i Świnoujścia.

Zdjęcie

Gotycki ratusz miejski w Kamieniu Pomorskim/fot. J. Undro /Reporter
Gotycki ratusz miejski w Kamieniu Pomorskim/fot. J. Undro
/Reporter

Miasto liczy sobie ponad 1000 lat. Najokazalszą budowlą miasta jest katedra św. Jana Chrzciciela z XIV wieku z jedynym w kraju wirydarzem – wewnętrznym ogrodem. W bogato zdobionym wnętrzu pięknie brzmią barokowe organy. Towarzyszą artystom podczas międzynarodowego festiwalu muzyki organowej i kameralnej, który odbywa się latem. Ma on swoją wierną publiczność.

W sąsiedztwie katedry warto zwiedzić Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej i Muzeum Kamieni w baszcie, która posiada dwa tarasy widokowe. Widać z nich panoramę miasta i cieśninę rzeki Dziwny.

Reklama

Szczególny mikroklimat przyciąga kuracjuszy. Uzdrowisko słynie z kąpieli i inhalacji solankowych oraz zabiegów z borowiny. Turyści i mieszkańcy chętnie ciągną na bulwar Wilków Morskich, przy którym jest marina żeglarska. Spacer zaczyna się i kończy na długim molo, z nową przystanią dla jachtów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Zobacz również

  • Sopot jest idealnym miejscem na zimowy urlop. Można jeździć na nartach, pływać w basenach aquaparku, zwiedzać muzea i galerie oraz włóczyć się po pustych i zaśnieżonych plażach. więcej