Jak tanio wyjechać na wakacje?

Jak co roku na wakacje PKP Intercity uruchomi sezonowe pociągi do najatrakcyjniejszych miejscowości wypoczynkowych, m.in.: z Warszawy na Hel, czy z Wrocławia do Łeby. Planujesz rodzinny wyjazd? Sprawdź już teraz, z jakich ulg i ofert można skorzystać. Z im większym wyprzedzeniem to zrobisz, tym będzie taniej!

Zdjęcie

Nie tylko autostopem. Są inne, tanie sposoby podróżowania /123/RF PICSEL
Nie tylko autostopem. Są inne, tanie sposoby podróżowania
/123/RF PICSEL

Coraz popularniejsze stają się oferty first minute, czyli bilety w przedsprzedaży. Im wcześniej kupimy bilet, tym będzie on tańszy.

SuperPromo

To pula najtańszych biletów dostępna w pociągach Express Intercity Premium (EIP) Pendolino i Express Intercity (EIC). Bilety na połączenia, np. z Krakowa, Katowic, Poznania i Trójmiasta do Warszawy można kupić już za 49 złotych, a z Wrocławia do Warszawy – za 59 zł.

Reklama

Bilety w ofercie SuperPromo kupimy już na 30 dni przed planowaną datą podróży.

Wcześniej-Taniej

Ta promocja polega na tym, że po wyczerpaniu się puli najtańszych biletów (czyli za 49 zł i 59 zł) można nadal skorzystać ze zniżek w przedsprzedaży.

Najpierw udostępniane są bilety z 30% rabatem, potem z 20% oraz 10% zniżką. Warto więc zaplanować podróż z wyprzedzeniem. W tej ofercie przysługują dodatkowo ulgi ustawowe.

Bilet Weekendowy i Bilet Podróżnika

Podróżni, którzy w wakacyjne weekendy planują odwiedzić kilka miejsc, mogą kupić Bilet Weekendowy lub Podróżnika. Dają one możliwość wielokrotnego przejazdu w ramach jednego biletu.

Z ofert można korzystać od piątku (od godz. 19.00) aż do poniedziałku (do godz. 6.00). Bilet Podróżnika w klasie 2. kosztuje 74 zł, zaś w klasie 1. – 104 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC.

Z Biletem Weekendowym można podróżować we wszystkich pociągach (EIP, EIC, IC i TLK) w pierwszej klasie za 247 zł , natomiast w drugiej klasie za 154 zł.

Bilet studencki

W każdej relacji krajowej studenci mogą podróżować taniej o 51%. Ulgę studencką mogą dodatkowo połączyć z promocjami: SuperPromo lub Wcześniej. Za przejazd Pendolino mogą zapłacić tylko... 24 zł.

Bilet rodzinny

Oferta jest przeznaczona dla podróżujących rodzin (od 2 do 5 osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 16. roku życia). W ramach promocji każdy z członków rodziny otrzymuje 30% zniżkę.

Bilet dla seniora

To oferta dla każdego, kto ukończył 60 lat. Zniżka 30% przysługuje w komunikacji krajowej PKP Intercity w 1 i 2 klasie.

Karta Dużej Rodziny

Korzystają z niej rodziny z co najmniej trójką dzieci. Rodzice też mają prawo do ulg ustawowych. 37% zniżki na bilety jednorazowe pociągami TLK, IC, EIC, EIP w klasie 2 oraz 49% rabatu na bilety odcinkowe miesięczne imienne w pociągach TLK i IC w klasie 2.

Karta Dużej Rodziny upoważnia też do 20% zniżki na menu dla dzieci i 10% rabatu na ofertę w WARS-ie.

Bilet na autobus w dobrej cenie

W Polskim Busie ceny zaczynają się od... 1 zł plus opłata rezerwacyjna. Im szybciej kupimy, tym mniej zapłacimy. W ofercie są połączenia do większości dużych miast polskich oraz trasy międzynarodowe: do Wilna, Pragi, Wiednia, Berlina.

Np. z Warszawy do Pragi bilet kosztuje 70 zł, a do Wiednia – 110-120 zł. Bilety dostępne są na: www.polskibus.com

Lux Express kursuje np. z Warszawy do Pragi i Berlina (ceny od 75 zł), ale także do Wilna, skąd można się przesiąść na połączenie do Rygi albo do Tallina. Możliwości jest wiele. Szczegóły na infolinii: 22 209 50 59 lub na stronie: www.luxexpress.eu/pl

Simple Express: kursuje na trasach Warszawa-Wilno (od 35 zł), Praga lub Tallin, Wrocław-Praga i inne. Szczegóły na stronie: www.simpleexpress.eu/pl

Zniżki w biurach turystycznych

Najlepsze okazje wyjazdów są do połowy czerwca. Zniżki pojawiają się na kilka (czasem na kilkanaście) dni przed wylotem (nawet 50%, a czasem więcej). Karta stałego klienta obniży koszty. Np. w Rainbow Tours, po wykupie karty za 199 zł, można zyskać np. 10% rabatu na imprezy z kata- logu i 5% rabatu na ofertę last minute.

W ITACE za zbieranie punktów otrzymamy różne gadżety. Dziecko jedzie za darmo. Niektóre biura sprzedają wycieczki z opcją darmowego pobytu dziecka, płaci się tylko za przelot (np. w biurze travelplanet.pl).

Inne biura oferują spore zniżki na dziecko, np. Neckermann. Dla seniora. To specjalne oferty dla osób 55+ i 60+, np. w Rainbow Tours, a również w mniej szych biurach – np. Watra Travel, czy BT Senior.

Łap okazję w internecie

Jeśli chcemy zaoszczędzić, warto zajrzeć na portale o tanim podróżowaniu, zwłaszcza samolotem: mlecznedrogi.pl tanie-loty.com.pl, fru.pl.

Przez te serwisy można kupić bilety lotnicze po naprawdę okazyjnej cenie. Pojawia się tu też dużo ciekawych ofert wycieczkowych do odległych krajów, np. do Maroka, na Teneryfę, na Gran Canarię. Zdarzają się również oferty tanich lotów w popularnych kierun kach, np. do Londynu.

Fora internetowe to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat różnego rodzaju zniżek i promocji. Z reguły działają przy większych serwisach o podróżowaniu. Najbardziej popularne to: pasazer.com, loter.pl i fly4free.pl

Znajdziemy tu wiele cennych informacji o aktualnych zniżkach na podróż, cenach na miejscu oraz obowiązujących tam wymogach, np. wizowych, a także najważniejszych atrakcjach turystycznych.

Grupowe zakupy. Niektóre portale internetowe (np. groupon.pl, grupeo.pl, mydeal.pl) oferują wycieczki i pobyty wczasowe z reguły w dużo niższych cenach niż te w stacjonarnych biurach podróży. Ale uwaga! Wskazane jest jednak dokładne sprawdzenie tej oferty. Zdarza się bowiem, że jakość świadczonych za niską cenę usług pozostawia wiele do życzenia.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Naj
Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Gdzie na sylwestra? Na Maderę!

    Coraz chętniej na sylwestra wybieramy się gdzieś daleko - już nie tylko do słynnych miast europejskich, ale coraz częściej także na egzotyczne wyspy. Idealnym kompromisem będzie Madera, portugalski... więcej