Jak dojechać do Olsztyna. Przewodnik po mieście

Dojazd jest łatwy Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Dojedziemy tu pociągiem, autobusem oraz samochodem. Liczne trasy spacerowe i rowerowe wokół miasta oraz bliskość kilku jezior sprawiają, że Olsztyn jest doskonałym miejscem do zwiedzania i wypoczynku.

Zdjęcie

/Mat. Redakcyjne
/Mat. Redakcyjne

Muzeum Warmii i Mazur mieści się na Zamku Kapituły Warmińskiej. W pomieszczeniach zamieszkałych przez słynnego astronoma znajduje się stała wystawa kopernikowska, gdzie na ścianie można zobaczyć wykonaną przez niego tablicę astronomiczną.Zwiedzanie Muzeum (przy ul. Zamkowej 2) jest czynne w sezonie w godz. 9.00- -17.00 (wtorek-niedziela), w poniedziałki nieczynne; tel. 89-527-95-96; www.muzeum.olsztyn.pl.

Planetarium (przy al. Piłsudskiego 38) organizuje pokazy zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Szczegółowe godziny seansów najlepiej sprawdzić na stronie: www.planetarium.ol- sztyn.pl; tel. 89-533-49-510.

Reklama

Przewodniki po Olsztynie

„Polska niezwykła, woj. warmińsko-mazurskie,”, Wyd. Demart; Ciekawy przewodnik, z którym możemy wybrać się też w inne miejsca Warmii i Mazur. „Polska, 101 wycieczek”, Wydawnictwo Carta Blanca.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Świat & Ludzie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Wzdłuż biegu łagodnie meandrującej rzeki zgodnie wznoszą się świątynie trzech chrześcijańskich wyznań. 6 stycznia w tym regionie odbywa się niezwykłe Święto Jordanu. więcej