Gdzie się wybrać na wycieczkę rowerową z rodziną

Ładna pogoda zachęca do rodzinnej wycieczki. Najlepiej na rowerze! A po drodze warto się zatrzymać na wspólne radosne biesiadowanie.

Zdjęcie

Wiosna! Czas na rower! /123/RF PICSEL
Wiosna! Czas na rower!
/123/RF PICSEL

Jura Krakowsko-Częstochowska

Rozciągający się między Krakowem a Częstochową szlak Orlich Gniazd gwarantuje wiele emocji. Droga prowadzi przez malownicze zalesione pagórki, pośród których połyskują wielkie wapienne bloki zwane ostańcami. Na wyobraźnię silnie działają też liczne średniowieczne zamki i warownie, np. Ogrodzieniec czy Bobolice.

Więcej na: ✱www.orlegniazda.pl

Reklama

Mazowsze

Gęste lasy, malownicze wsie, bezkresne pola. W okolicach Warszawy zaczyna się wiele interesujących tras, ale też niesamowite jest, ile pięknych miejsc można odkryć, jeżdżąc rowem po… stolicy.

Więcej na: ✱www.rowerempomazowszu.pl

Białowieża - dzika natura

To ostoja pierwotnych lasów i największe skupisko żubrów. Trasy o różnej skali trudności są wyjątkową atrakcją dla pragnących kontaktu z przyrodą. Warto zobaczyć też tajemnicze głazy zwane „Miejscami mocy”.

Więcej na: ✱www.powiat.hajnowka.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Naj

Zobacz również

  • Historia sanktuarium w Domaniewicach sięga XVII wieku, kiedy to krakowscy kupcy – bracia Wojciech-Albert i Jakub Celestowie – w podziękowaniu za powodzenie w interesach ufundowali tam murowaną... więcej