Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej?

Powietrze z dużą ilością jodu, piękne tereny zielone, piaszczyste plaże, wypożyczalnie żaglówek... Atuty Krynicy Morskiej zachęcają do przyjazdu zarówno miłośników aktywnego wypoczynku, jak i chcących poopalać się nad morzem turystów. Wakacje nad Bałtykiem mogą okazać się atrakcyjniejsze niż myślisz!

Położenie Krynicy Morskiej

Jeden z najbardziej znanych kurortów na Mierzei Wiślanej między Zatoką Gdańską, a Zalewem Wiślanym to właśnie Krynica Morska. Otrzymała prawa miejskie dopiero w 1991 roku, stając się najmłodszym miastem w województwie pomorskim. Letnie kąpielisko i port rybacko-jachtowy sprawiają, że jest atrakcyjnym celem wakacyjnych wyjazdów dla rodzin z całej Polski. 

W sezonie kipi tu od turystów, chcących odpocząć od miejskiego pośpiechu i stresu, delektujących się piękną nadbałtycką pogodą i odpowiednimi warunkami do relaksu. Obszar Krynicy Morskiej jest objęty Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana. Ochrona dotyczy przede wszystkim unikalnych gatunków ptaków i drzew.

Reklama

Skarby piaszczystych plaż

Krynica Morska to miejscowość turystyczna nastawiona na pojawiające się w sezonie letnim tłumy, zwabione nadbałtyckim klimatem. Posiada wiele kempingów, pól biwakowych i ośrodków noclegowych, z których warto skorzystać wybierając się w jej okolicę. 

Główną atrakcją, dla której w Krynicy pojawiają się spragnieni wypoczynku rodacy jest kilkudziesięciometrowa zadbana plaża. Dno w zatoce obniża się łagodnie, stwarzając dobre warunki do kąpieli, a często występujące w okolicy bursztyny przyciągają poszukiwaczy z całego świata. 

Podczas pobytu na Mierzei warto chociaż raz wstać przed wschodem słońca i wybrać się nad wodę- może szczęście się do nas uśmiechnie?

Atrakcje w okolicy

Niemożliwym do pominięcia punktem podczas wycieczek po okolicy jest udostępniona do zwiedzania 6-metrowa latarnia morska. Z tarasu na wieży rozciąga się świetny widok na nadbałtycką panoramę, dlatego warto wybrać się na sam szczyt. Ciekawym punktem obserwacyjnym jest także Wielbłądzi Grzbiet, czyli najwyższa z wydm Mierzei, mająca niemal 50 m wysokości. Równocześnie można obserwować z niej Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany. 

Do wydmy z centrum Krynicy prowadzi żółty szlak, a spacer zajmuje około 40 minut. Z drugiej strony Zalewu Wiślanego znajdziemy przystań, z której odbijają promy do Elbląga i Fromborka. Miłośnikom łodzi polecamy Muzeum w Kątach Rybackich wraz z jego niezwykłymi eksponatami: tradycyjnymi rybackimi jednostkami i warsztatem szkutniczym. 

Warto również wybrać się kościoła w Stegnie, by zobaczyć unikalne w skali światowej malowidła na stropach i zabytkowe organy. Podczas odbywającego się latem Festiwalu Organowego na instrumencie grają wybitni artyści z całego świata. Polecamy!

Wakacje dla aktywnych

Co zrobić, jeżeli leżenie plackiem na plaży i moczenie się w Bałtyku zaczyna powoli nas nużyć? Okolica Krynicy Morskiej nie pozwala na nudę! Z dostępnych atrakcji każdy wybierze coś dla siebie, spędzając czas mniej lub bardziej aktywnie- w zależności od preferencji.

Spokojną, lecz ciekawą propozycją mogą okazać się rozgrywki minigolfa w centrum miasta, będące dobrym pomysłem na zabawę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najmłodszym polecamy również park linowy i liczne place zabaw. 

Miłośnicy pieszych wypraw powinni zaś poznać sąsiadujące tereny, korzystając z wyznaczonych szlaków turystycznych. Wystarczy wyjść za miasto, by zanurzyć się się w bukowych lub sosnowych lasach, które są idealnym miejscem na długie spacery i przemyślenia. Tylko kilka kilometrów dzieli nas od "Skarpy", czyli punktu widokowego, na którym zaobserwować można niszczycielskie działanie fal morskich. 

Warto uświadomić sobie, jaka moc drzemie w pozornie spokojnym morzu, jednocześnie zwracając uwagę na występujące nad wodą niezwykłe gatunki ptaków. Sąsiednie Piaski oferują bardziej aktywnym wiele wodnych sportów i atrakcji- od możliwości wypożyczenia łódek i lokalnych wycieczek, aż po narty wodne i wakeboard.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Więcej na temat:

Zobacz również