Co warto zobaczyć w Białowieży

Ruska bania i herbatka

Atrakcją restauracji i hotelu Carska jest możliwość skorzystania z prawdziwej ruskiej bani. Temperatura w tzw. parzelni może dochodzić do 120°C, ale najlepiej wypoczywa się przy temperaturze około 90°C.

Po tak ekstremalnych przeżyciach należy się nagroda: najlepiej w postaci pysznej herbatki z samowara z dodatkiem domowych konfitur.

Reklama

Śladami przeszłości

W Puszczy Białowieskiej wybudowano aż 300 kilometrów torów do wywozu drewna. Dziś wozi się po nich turystów. Do skansenu kolejki wąskotorowej prowadzi zielony szlak zwany Wilczym Szlakiem.

Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy

Niegdyś w tym miejscu modlił się przed polowaniem ostatni car Rosji Mikołaj II. Teraz w cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy co niedziela odbywają się nabożeństwa dostępne dla wszystkich wiernych.

W jej wnętrzu czeka prawdziwy skarb – jedyny w Polsce ikonostas wykonany z chińskiej porcelany zdobionej japońską majoliką. Został on sprowadzony aż z Petersburga. Fundatorem cerkwi był car Aleksander III.

Muzeum w domu

Wiele domów jest wynajmowanych jako kwatery agroturystyczne. Niektóre z nich, jak Białowieski Dworek w Białowieży, to prawdziwe dzieła sztuki, pełne oryginalnych bibelotów. Mieszkanie tu jest niczym wizyta w muzeum!

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Nad nasze morze jedźmy nie tylko na wakacyjny wypoczynek. Zimą Wybrzeże też ma swój urok, a nawet krótki wypad zawsze wyjdzie nam na zdrowie! więcej