Co robić w Sopocie zimą?

Sopot jest idealnym miejscem na zimowy urlop. Można jeździć na nartach, pływać w basenach aquaparku, zwiedzać muzea i galerie oraz włóczyć się po pustych i zaśnieżonych plażach.

Reklama

Latem jest tu tłoczno i hałaśliwie. Zimą można w pełni docenić urok tego miejsca. Pierwsze kroki turyści kierują na Monciak. Ulica Bohaterów Monte Cassino to sopocki deptak – jeden z najbardziej rozpoznawalnych traktów w Polsce. Na końcu znajduje się słynne molo. Powstało w XIX wieku i liczy ponad 500 metrów długości. Stężenie jodu w powietrzu jest na nim dwa razy większe niż na sopockich plażach.

Do Sopotu przyjeżdża się zimą właśnie po to, aby skorzystać z dobroczynnego działania tego ważnego dla zdrowia pierwiastka. Jodu w powietrzu najwięcej jest przy sztormowej pogodzie, gdy potężne fale rozbijają się o wybrzeże. Warto wtedy wybrać się na spacer, by poszukać bursztynów.

Najlepiej szukać złotawych grudek w miejscu, gdzie morze wyrzuciło na brzeg kidzinę, czyli odłamki muszelek, morszczyn, kamyczki i morską trawę. Popołudniowe i wieczorne spacery warto wykorzystać na poznawanie architektury miasta. Koniecznie trzeba obejrzeć Grand Hotel. To wspaniały, historyczny budynek, najbardziej rozpoznawalny symbol miasta.

Sopot ma wiele pięknych kamieniczek, pensjonatów i willi z XIX wieku, kiedy w architekturze rządził eklektyzm, a architekci upiększali budynki balkonikami, wykuszami, gzymsami i elementami dekoracji secesyjnych i klasycystycznych. Tak powstały piękne zaułki, przytulne zakątki, malownicze skwery i parki, bo Sopot w zamyśle budowano jako miasto ogród.

Gdy jest wystarczająco dużo śniegu, można korzystać z wyciągów narciarskich na sopockiej Łysej Górze. A po wizycie na stoku relaksować się w basenach aquaparku. Przy każdej pogodzie warto wybrać się na spacer po plaży lub wędrować jednym ze szlaków turystycznych po sopockich parkach i lasach na spotkanie z zającami, sarnami i mewami.

Wojciech Dobrzański

Ciekawe miejsca

Krzywy Domek znajduje się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53. Dobre miejsce na zakupy, filiżankę kawy lub kieliszek wina. Bar Przystań, al. Wojska Polskiego 11 – zawsze smaczne i świeże ryby.

Aquapark Sopot, Zamkowa Góra 3/5, tel. 58 555 85 55 – dzika rzeka, baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie dla dzieci.

Muzeum Sopotu, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8, tel. 58 551 22 66 gromadzi zbiory związane z historią miasta i regionu, Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, 58 551 06 21 obecnie do 29.01.2017 – wystawa „Magia kwadratu”.

Informacja turystyczna mieści się przy pl. Zdrojowym 2, tel. 790 280 884 oraz 58 555 12 27, czynna 10.00 – 18.00.

Noclegi : Apartament Joasia, ul. Bolesława Chrobrego 47/49, tel. 691 952 271, dwugwiazdkowy hotel Bursztyn, ul. Emilii Plater 19, tel. 58 551 40 68, Pensjonat Iwona, ul. Mariana Mokwy 14, tel. 512 325 941.

Ceny podane w internecie mogą dotyczyć sezonu letniego. Zimą jest znacznie taniej. Warto negocjować cenę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Dobry Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Wzdłuż biegu łagodnie meandrującej rzeki zgodnie wznoszą się świątynie trzech chrześcijańskich wyznań. 6 stycznia w tym regionie odbywa się niezwykłe Święto Jordanu. więcej