Ciekawe miejsca w Stargardzie

Do niedawna był Stargardem Szczecińskim. Mieszkańcy i władze miasta chcieli jednak podkreślić swoją odrębność i wyjść z cienia wielkiego sąsiada, czyli Szczecina. Przecież za murami Stargardu, które zachowały się na całym niemal obwodzie wraz z gotyckimi basztami, czatowniami i bramami miejskimi, kryje się masa atrakcji.

Zdjęcie

Rynek w Stargardzie /123/RF PICSEL
Rynek w Stargardzie
/123/RF PICSEL

Wzdłuż nich wytyczony jest 3-kilometrowy szlak turystyczny: Klejnot Pomorza. To historia zaklęta w cegłę i kamień. Wycieczkę zaczyna się i kończy przy ul. Warownej, gdzie wśród zieleni znajdują się urokliwe knajpki i kafejki.

Ale najpiękniejszym miejscem jest Rynek Staromiejski, na którym wznosi się największy na Pomorzu Zachodnim ratusz. Otaczają go malownicze kamieniczki, a nad placem dominuje dzwonnica monumentalnego gotyckiego kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Światła.

Reklama

Po zwiedzaniu miasta można się zrelaksować nad leżącym w sąsiedztwie Stargardu jeziorem Miedwie, we wsi Morzyczyn. Jest tam wszystko, co potrzebne do dobrego wypoczynku: kąpielisko, promenada, molo i przystań.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jedziemy do Sandomierza

    Są wśród nas tacy, którzy mają jeszcze parę dni ferii. To właśnie im proponujemy wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, do jednego z najładniejszych miasteczek w Polsce. Znacie je na pewno z telewizji. więcej