Ciekawe miejsca w Poznaniu

Obchody 1050-lecia Chrztu Polski to dobry pretekst, by zawitać do tego miasta.

Zdjęcie

Rynek w Poznaniu /123/RF PICSEL
Rynek w Poznaniu
/123/RF PICSEL

Choć dociekania na temat pierwszej stolicy Piastów, dotyczące Gniezna i Poznania, kryją wciąż wiele niejasności, to jedno jest pewne – w 968 roku, a więc dwa lata po przyjęciu chrześcijaństwa, przybył do Polski Jordan, którego uznaje się za pierwszego polskiego biskupa. I osiadł on właśnie w Poznaniu.

Gród piastowski

Szczególnie ważnym obiektem tej części miasta jest Katedra świętych Apostołów Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim (jest to jedyna z niegdyś występujących wysp na Warcie. Można się na nią dostać trzema mostami).

Reklama

Bazylika jest jedną z najstarszych świątyń w Polsce. W jej podziemiach znajdują się relikty grobowców, w których prawdopodobnie spoczywali Mieszko I i Bolesław Chrobry.

Średniowieczny rynek

Kontynuując pasjonującą podróż w czasie, nie możesz pominąć średniowiecznego Starego Rynku. Wszystkie znajdujące się tu kamienice to obiekty zabytkowe. Część z nich zachowała nawet ory ginalne elementy architektoniczne.

A o godzinie 12.00 musisz zobaczyć bodące się poznańskie koziołki umieszczone na wieży Ratusza.

W stronę nowoczesności

Brama Poznania (znajduje się w najstarszej części miasta, nad rzeką Cybiną, w sąsiedztwie katedry) to miejsce, gdzie historia prezentowana jest w interaktywny sposób. Tutaj odbędziesz podróż przez wszystkie epoki – aż do współczesności.

IK

Informator

Poznań znajduje się w środkowej części województwa wielkopolskiego.Przez miasto przepływają dwie rzeki: Warta i Cybina.

Dojazd: Pociągiem, autobusem lub samolotem. Z Warszawy, Krakowa lub Wrocławia do Poznania można znaleźć bilety lotnicze w przystępnej cenie, a czas takiego lotu to jedynie godzina. Później trzeba skorzystać z komunikacji miejskiej lub prywatnych przewoźników, aby dostać się do centrum Poznania.

ICHOT Bilet normalny: 15 zł od osoby, bilet ulgowy: 9 zł od osoby. W poniedziałek muzeum jest nieczynne.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Tele Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jak przygotować się do podróży

    O ile samo podróżowanie zazwyczaj pozwala skutecznie odpocząć, o tyle przygotowanie do niego już niekoniecznie. Pakowanie, kompletowanie dokumentów oraz próba przewidzenia wszelkich możliwych... więcej