Bałtyk zimą? Świnoujście zaprasza

Świnoujście zimą? Czemu nie! Ciągnąca się kilometrami plaża zachwyca białym krajobrazem, a zastygłe fale tworzą niesamowite lodowe formy.

Zdjęcie

Zimą Bałtyk zachwyca widokami /123/RF PICSEL
Zimą Bałtyk zachwyca widokami
/123/RF PICSEL

Zima w Świnoujściu – nadmorskiej Krainie 44 wysp – jest piękna. Uśpione parki, lasy, nadmorskie klify i zamarznięte akweny stwarzają magiczny, niepowtarzalny klimat.

Z kijkami, na biegówkach

Wyspę Uznam oplata sieć ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych, które łączą polską i niemiecką część. Spacer lub marsz po plaży z kijkami albo na biegówkach w słoneczny, zimowy dzień dostarcza nie tylko pięknych widoków na wybrzeże sąsiedniej wyspy Wolin i niemieckie miejscowości, ale również zaopatruje w porcję świeżego, wyjątkowo teraz bogatego w jod powietrza.

Reklama

W basenach

Po aktywnym wypoczynku można zregenerować się w jednym ze świnoujskich ośrodków spa bądź w gabinecie odnowy biologicznej, których w mieście nie brakuje.

W pobliskim Heringsdorfie (niemiecka część wyspy Uznam) są baseny, które wypełniają wody termalne. Nie będą się też nudzić miłośnicy zabytków – w mieście są m.in. dawne forty.

JOG

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj Polskę

Tele Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Są miejsca, gdzie klimat sprzyja osobom ze schorzeniami kardiologicznymi. Odwiedzamy uzdrowiska, w których można podreperwać zdrowie, zregenerować siły i się odstresować. więcej