Zwiedzanie Male na Malediwach

Czy jesteś ciekawy, jakie sekrety kryje malutka malediwska stolica? Masz ochotę na niezapomniane zakupy i poznanie niezwykłej wyspiarskiej kultury? Odwiedź Male i daj się zachwycić urokowi tego prześlicznego miasteczka! Czekają tu na ciebie setki atrakcji: zabytki, piękne plaże i lazurowa woda oceanu. Co więcej potrzeba do szczęścia?

Zdjęcie

Stolica Malediwów - Male /123/RF PICSEL
Stolica Malediwów - Male
/123/RF PICSEL

Dlaczego warto wybrać się na Malediwy?

Słońce, piaszczyste plaże, oceaniczny klimat... Archipelag przyciąga nie tylko spragnionych wypoczynku turystów, ale też tych, chcących poznać nieco bliżej unikalną południową kulturę. Niekończące się lato, przepiękne krajobrazy, barwne rafy koralowe - to wszystko sprawia, że Malediwy idealnie nadają się na cel naszego wakacyjnego wyjazdu. 

Nieważne czy planujesz podróż samotnie, wybierasz na romantyczny wypad we dwoje czy rodzinny urlop. Na wyspach będziesz bawił się tak, jak nigdy wcześniej! Świetna infrastruktura turystyczna, luksusowe hotele z basenami i miejsca, w których aktywnie spędzisz czas sprawią, że ani chwili nie będziesz się nudzić. Gotowy na wyjazd do Male? To może być przygoda twojego życia!

Reklama

Spacer po Male - najważniejsze zabytki

Znajdujące się w strefie klimatu tropikalnego Male jest miastem, w którym lato trwa wiecznie. Warto je odwiedzić jednak nie tylko z powodu cudownej pogody, ale także niezwykłej atmosfery i widocznych na niemal każdym kroku architektonicznych perełek. Zwiedzanie zacznijmy od spaceru wąskimi uliczkami malutkiej stolicy - są naprawdę klimatyczne i pełne uroku. 

Najważniejszy okoliczny zabytek stanowi monumentalny XVII-wieczny Wielki Meczet. Doprowadzi nas do niego górujący nad miastem minaret. Warto zajrzeć również do pałacu królewskiego i znajdującego się tuż obok Parku Sułtana, w którym mieści się obecnie Muzeum Narodowe.

Wystawa otwartej w 2010 roku ekspozycji dotyczy przede wszystkim przeszłości archipelagu - znajdziemy tam mnóstwo przykładów lokalnej sztuki, wyrobów jubilerskich i przedmiotów należących niegdyś do sułtana.

Zakupy

Aby poznać nieco inną stronę Male, koniecznie wybierzmy się na Targ Rybny. Znajdziemy tam wszystkie egzotyczne owoce morza, jakie tylko przyjdą nam do głowy - naprawdę warto! Polecamy również małą rundkę po okolicznych sklepach. Niewielkie klimatyzowane lokale zachęcają turystów kolorowymi wystawami i ciekawym asortymentem. 

Jako pamiątkę można wybrać sobie coś spośród lokalnej biżuterii, ręcznie wyrabianych kart do gry czy przedmiotów codziennego użytku w kształcie żółwi. Na miejscu zaś spróbujmy zakupionych na stoisku przepysznych tropikalnych owoców, stanowiących świetny deser lub przekąskę.Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Więcej na temat:

Zobacz również