Wakacje na ​Wyspach Kanaryjskich

Wybierz się na wulkaniczny archipelag Wysp Kanaryjskich! Ten całkiem popularny, lecz nie zawsze doceniany cel wycieczek zapewnia nie tylko cały rok ciepłych, słonecznych dni, ale też mnóstwo atrakcji: luksusowe kurorty, warunki do uprawiania sportów wodnych i możliwości zwiedzania historycznych miast.

Zdjęcie

Wyspy Kanaryjskie /123/RF PICSEL
Wyspy Kanaryjskie
/123/RF PICSEL

Dlaczego warto wybrać się na ten niezwykły archipelag?

Słoneczne dni, ciepłe wody Atlantyku, sezon trwający cały rok... Na Kanarach nie tylko odpoczniemy od wielkomiejskiego zgiełku, ale również dostaniemy niepowtarzalną okazję podziwiania wyjątkowych wulkanicznych krajobrazów. Należące do Hiszpanii wyspy od lat są chętnie odwiedzane przez podróżników z całego świata a wraz ze wzrostem ich popularności, podniósł się także poziom infrastruktury turystycznej. 

Moc atrakcji dostarczą nam zarówno doskonałe warunki klimatyczne, jak i odbywające się w archipelagu barwne festiwale. Jako przykład podamy Carnival de Santa Cruz, czyli jedną z najbardziej znanych miejscowych imprez, będącą największym po tym z Rio de Janeiro karnawałem. 

Reklama

Czekają tu także na ciebie widokowe trasy na Gran Canaria, księżycowy krajobraz parków Lanzarotte, wpisana na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO roślinność Fuerteventury czy niezwykłe punkty obserwacji delfinów na Gomerze. 

Spośród prześlicznych, różnorodnych wysp na pewno wybierzesz taką, która zachwyci cię swoją niepowtarzalną atmosferą i spędzisz na niej jedyne w swoim rodzaju wakacje. Dowiedz się, co koniecznie trzeba zobaczyć na każdej z nich.

Największe atrakcje Teneryfy

To jedno z niewielu centrów turystycznych, w których sezon trwa nieprzerwanie przez cały rok. A to wszystko przez idealną pogodę - niemal 90% dni w roku tutaj jest słonecznych! Teneryfa to bez wątpienia jedno z prawdziwie rajskich miejsc na kuli ziemskiej. Znajdziemy tutaj rewelacyjne plaże i kurorty, które wydają się nigdy nie zasypiać. Świetna opcja dla turystów uwielbiających nocne szaleństwo w klubach! 

Obszar zwany Costa Adeje to część wybrzeża pełna ekskluzywnych hoteli, restauracji i parków wodnych, w których na pewno będziemy się wyjątkowo dobrze bawić. Cała południowa część wyspy zachęca do przyjazdu jednak nie tylko dostosowaną do potrzeb podróżników infrastrukturą, ale też urokliwymi plażami. 

Najsłynniejszą z nich jest oczywiście Las Teresitas, w przeciwieństwie do większości innych pokryta złotym piaskowym dywanem. Co ciekawe, na innych partiach przybrzeżnych znajdziemy głównie wulkaniczny, ciemny piach. Wszyscy zainteresowani religią na pewno słyszeli natomiast o Candelarii - znajduje się tam ogromne sanktuarium, będące celem wielu religijnych pielgrzymek.

Magiczna Fuerteventura

Kolejną naszą propozycją jest "oaza na pustyni cywilizacji". Opisywana tak przez hiszpańskich poetów Fuerteventura przyciąga turystów zarówno swoją niepowtarzalną egzotyczną roślinnością, jak i relaksującym klimatem. Mimo że jest drugą pod względem wielkości wyspą Kanarów, to nieduża gęstość zaludnienia sprawia, że należy raczej do miejsc wyciszonych, gdzie w otoczeniu przyrody odpoczniemy po roku pełnym ciężkiej pracy. 

Do leniuchowania zachęca przede wszystkim spokojna Playa de Sotevento, znana z nieziemskich krajobrazów i... odbywających się na niej corocznie widowiskowych konkursów windsurfingowych. 

Podczas odkrywania Fuerteventury dostaniemy również okazję podziwiania intrygującej architektury - m.in. uroczych wiatraków w La Oliva, a także położonej nad błękitną laguną portowej wioski El Cotillo.

Odkrywanie Lanzarote, La Palma i Gran Canaria

Na koniec zostawiliśmy trzy mniejsze, lecz wciąż warte odwiedzenia wyspy. Pierwsza z nich, Lanzarote, słynie przede wszystkim z wulkanicznych pejzażów, ciekawej zabudowy i cudownej pogody. Koniecznie wybierzmy się na punkt widokowy nad El Golfo, z którego roztacza się niesamowita panorama na głęboki zbiornik wodny zwany Charco de los Clicos. 

Jego historia jest bardzo interesująca - powstał na skutek wybuchów wulkanicznych, które miały miejsce 300 lat temu. Jeżeli natomiast nie wyobrażamy sobie wakacji bez długich pieszych wędrówek, nurkowania czy jazdy na rowerze, koniecznie udajmy się na La Palmę. 

Wyspa skusi nas nie tylko piaszczystymi plażami, ale też niezliczoną ilością malowniczych szlaków turystycznych. Tak samo Gran Canaria - znajdziemy tutaj m.in. tak zwany "ocean wydm" i dość sporo zabytków historycznych. Na którą z wysp się wybierzesz? Decyzja należy do ciebie!

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Zobacz również

  • Najpiękniejsze plaże na Kubie

    Kubańskie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie - są piaszczyste, niemal białe i ciągną się przez długie kilometry. Na rajskim wybrzeżu można zażywać kąpieli słonecznych niemal... więcej