Wakacje na Costa Blanca

Wakacje na hiszpańskim wybrzeżu to idealny wybór dla tych, którzy nie mogą zdecydować się, jak chcieliby spędzić urlop. Góry i morze, głośne kurorty i niewielkie, klimatyczne miasteczka - ten region ma wiele oblicz i podróż do tej części Hiszpanii z pewnością nie będzie nudna. Gdzie najlepiej jechać? Bardzo popularne są Costa del Sol i Costa Brava, ale warto zwrócić uwagę także na Costa Blanca.

Zdjęcie

Benidorm - wybrzeże Costa Blanca /123/RF PICSEL
Benidorm - wybrzeże Costa Blanca
/123/RF PICSEL

Setki kilometrów nieziemskiego wybrzeża

To, czym Costa Blanca urzeka podróżników, to przede wszystkim niesamowite wybrzeże. Prawie 300-kilometrowa linia brzegowa składa się w znacznej części z pięknych piaszczystych plaż, z których wiele może poszczycić się odznaczeniem Błękitnej Flagi. Idealne na leniwy wypoczynek, z pewnością wprawią w zachwyt także tych, którzy podczas wakacji lubią się trochę poruszać. 

Pływanie i nurkowanie to tylko niektóre z nich. Bardzo popularne są także wyprawy do jaskiń ukrytych w wysokich skałach otaczających morze w niektórych zatokach.

Reklama

Costa Blanca to wspaniałe miejsce na wakacje także dla tych, którzy urlop planują dopiero na jesień, nawet późną. Sezon turystyczny zaczyna się tutaj już w maju, a kończy dopiero w październiku. Kiedy w Polsce zdarza się, że leży już śnieg, w Alicante i okolicach średnia temperatura wynosi około 25 stopni, a rekordowa sięga nawet 36 stopni! Nie należy obawiać się także tego, że jesienią trafi się na zimną wodę. Jej ciepłota w październiku to 23 stopnie - tylko o trzy mniej niż podczas najgorętszych miesięcy wakacyjnych.

Benidorm

Najpopularniejsza miejscowość tej części Hiszpanii to oczywiście Alicante, które powoli, aczkolwiek nieoficjalnie, zostaje uznawane stolicą całego regionu. Jednak poza tym dość głośnym miastem na Costa Blanca można znaleźć także inne miejscowości o kurortowym charakterze, jednak nie tak oblegane. Przykładem może być Benidorm.

Znajdziecie tutaj wiele pięknych plaż, z których najpopularniejsze to Poniente i Levante, a przy tej drugiej ciągnie się promenada z wieloma restauracjami i barami - dzięki czemu jest to bardzo rozrywkowe miejsce. W nocy w całym Benidorm otwierają się liczne kluby i knajpy, ale miejscowość sprzyja nie tylko wakacjom w gronie znajomych. 

Znajduje się tutaj kilka rodzinnych parków rozrywki, przede wszystkim z fantastycznymi basenami i zjeżdżalniami. Wart uwagi jest także rezerwat przyrody. Dzięki temu wakacje z dziećmi spędzone tutaj także z pewnością będą należały do udanych.

Altea

Zupełnie inny charakter ma Altea. To z kolei jest propozycja dla tych podróżników, którzy podczas wakacji poszukują autentycznego, unikalnego klimatu danego regionu, a jednocześnie chcieliby poznać trochę lokalnej kultury. Altea bowiem jest nazywana "kulturalnym sercem" Costa Blanca - nie tylko ze względu na zabytki, ale przede wszystkim na to, co obecnie się tu dzieje.

Miasteczko położone jest na wzniesieniu, a w najwyższym punkcie znajduje się najstarsza część miejscowości. Dzięki temu z serca Altei można podziwiać piękną panoramę i lazurowe morze. Chociaż nie ma tu wielu "zabytków", nie trzeba jednak szukać kościołów i pałaców, by docenić urok tego miejsca. 

Wąskie, brukowane uliczki i niewielkie kamienice o jasnych fasadach, sprawiają, że jest tu bardzo klimatycznie i malowniczo. W takich widokach zakochali się artyści, dla których Altea jest jedną z ulubionych hiszpańskich miejscowości. Dlatego też można być pewnym, że odbywa się tutaj wiele różnych imprez, wystaw i pokazów. W sierpniu warto wziąć udział w regionalnych festynach i fiestach, które - jak przystało na Hiszpanię - są naprawdę głośne, wesołe i barwne.

Odkryjcie Costa Blanca

To oczywiście nie wszystkie atrakcje Costa Blanca. Wśród innych wartych odwiedzin miejsc można wymienić Guadalest. Jest to dawne arabskie miasteczko ukryte w wysokich górach. Mieści się tutaj jeden z najbardziej niesamowitych zamków w całej Hiszpanii. Prowadzi do niego wykuty w skale tunel, a z pałacowych wież można podziwiać malowniczą okolicę. 

Wielbiciele południowych krajobrazów natomiast z pewnością będą zachwyceni Palmeral de Elche. To niezwykły rezerwat przyrody, wpisany zresztą na listę dziedzictwa UNESCO. Park niegdyś stanowił ogromną plantację palm, która przetrwała aż 300 lat!

Jeżeli chcielibyście wybrać się do tego malowniczego regionu Hiszpanii, odwiedźcie Sun Break - Wakacje Costa Blanca. Zarezerwujecie tu przelot w najlepszej cenie oraz nocleg w sprawdzonych i polecanych przez podróżników hotelach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

FRU.PL

Zobacz również

  • Pieniny i Beskid Sądecki. Co tam robić?

    Pieniny i Beskid Sądecki to doskonałe miejsca dla zapalonych turystów górskich oraz spacerowiczów. Wyjątkową atrakcją są również spływy Dunajcem tratwą flisacką. Trzeba też spróbować bogactwa tych... więcej