​Tradycja i rozrywka na Bahamach

Bahamy są miejscem wypoczynku ludzi z całego świata, dlatego mamy tutaj zagwarantowaną ogromną ilość atrakcji i rozrywki. Amatorzy spokojniejszego wypoczynku mogą zapoznać się z historią i tradycją wysp odkrytych dzięki Krzysztofowi Kolumbowi w 1492 roku.

Zdjęcie

Na Bahamach każdy znajdzie coś dla siebie /123/RF PICSEL
Na Bahamach każdy znajdzie coś dla siebie
/123/RF PICSEL

Atrakcje archipelagu

Stolica Nassau jest połączona z jedną z najpopularniejszych wśród młodszych turystów wyspą Rafą Koralową. Jest słynna dzięki burzliwemu życiu nocnemu i licznym klubom. Bahamy mogą również poszczycić się najdroższym hotelem na świecie, w którym noc kosztuje aż 25 tysięcy dolarów.

Wyspa Bimini oferuje możliwość spaceru śladami Hemingwaya. Sympatycy historii nie mogą ominąć licznych muzeów, które przybliżają historię stolicy, XVIII-wiecznych fortów obronnych i budowli w stylu kolonialnym. Magicznym może być również spacer historyczną ulicą Bay Street.

Reklama

Tradycja Bahamów

Najpopularniejszą tradycją znaną na wszystkich wyspach jest Junkanoo, czyli kolorowe, taneczne parady uliczne. Mieszkańcy organizują je z okazji dużych świąt, przebierając się wtedy w tradycyjne stroje. Świąteczny czas jest dla stałych mieszkańców okazją do zabawy i tańca. 

Miasteczka organizują również Święto Ananasa, albo Festiwal Krabowy, co jest kolejną okazją do radości. Tradycyjnym instrumentem muzycznym jest piła, a dźwiękami calypso lub soca.

Niestety, na Bahamach nie znajdziemy tradycyjnych potraw, ponieważ tak duży ruch turystyczny wymusił dostosowanie jedzenia do przede wszystkim amerykańskich i europejskich gustów smakowych. 


Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Pieniny i Beskid Sądecki. Co tam robić?

    Pieniny i Beskid Sądecki to doskonałe miejsca dla zapalonych turystów górskich oraz spacerowiczów. Wyjątkową atrakcją są również spływy Dunajcem tratwą flisacką. Trzeba też spróbować bogactwa tych... więcej