​Teneryfa - najpiękniejsze miasta wyspy

Teneryfa to bez wątpienia wyspa kontrastów i różnorodności. Natrafimy tutaj zarówno na ukryte pośród górskich dolin niewielkie wioski, jak i luksusowe, imponujące wielkością nadmorskie kurorty. Nowoczesna architektura, a może zabytkowa starówka? Sprawdź, które z teneryfskich miasteczek koniecznie powinieneś odwiedzić!

Zdjęcie

Santa Cruz de Tenerife /123/RF PICSEL
Santa Cruz de Tenerife
/123/RF PICSEL

Santa Cruz de Tenerife - niezwykła stolica

Z jakiego powodu warto zajrzeć do tego dość popularnego miasta? Położona nad oceanem Santa Cruz de Tenerife zachęca do przyjazdu nie tylko lśniącymi w słońcu złocistymi plażami i rozbudowaną bazą noclegowo-gastronomiczną, ale również licznymi zabytkami architektonicznymi i naprawdę wyjątkową atmosferą. 

Zwiedzanie zacznijmy od serca stolicy, w którym znajduje się plac Plaza de Espana z pomnikiem poświęconym ofiarom wojny domowej i punktem widokowym, pozwalającym z góry spojrzeć na malowniczą okolicę. Spacerując wąskimi uliczkami centrum, szybko zauważymy, że przykłady nowoczesnego budownictwa na każdym kroku przeplatają się z monumentalnymi historycznymi obiektami. 

Reklama

Jednym z nich jest XVI-wieczny barokowy kościół Iglesia de Nuestra Senora de la Concepcion, w którego wnętrzu znajdziemy wiele pamiątek związanych z przeszłością wyspy, oraz niemal 300-letni przepiękny pałac de Carta. 

Nie można przeoczyć również interesujących wystaw eksponowanych w teneryfskich muzeach - Muzeum Wojskowe, Muzeum Przyrody i Człowieka oraz Muzeum Sztuk Pięknych od lat zachwycają przybywających do miasta turystów.

Luksusowe kurorty

Jeżeli szukasz nowoczesnych hoteli, ogromnych basenów, tętniących życiem klubów i setek innych atrakcji, to świetnie trafiłeś! Wybrzeże Teneryfy zostało doskonale dostosowane do potrzeb każdego urlopowicza - znajdziesz tutaj wszystko, co potrzebne jest do udanego wypoczynku. Gdzie w takim razie warto się wybrać, by codziennie relaksować się nad lazurową wodą, a co wieczór imprezować w najlepszych knajpach i pubach?

 Koniecznie do Playa de las Amerikas - tylko tam piaszczyste plaże idą w parze z idealną pogodą przez cały czas. Nie wierzysz? Słońce świeci tutaj nawet 360 dni w roku! Wokół miasta znajdziemy również inne niezapomniane atrakcje, m.in. wielkie aquapark Siam Park i Agualand oraz Las Aguilas Jungle Park, czyli wielki ogród zoologiczny. 

Innym świetnym kurortem jest chętnie wybierany przez europejskich turystów Puerto de la Cruz. Charakterystyczna tropikalna roślinność, unikatowy egzotyczny klimat i świetnie rozwinięta infrastruktura hotelowa idą tutaj w parze z bogatą przeszłością i licznymi zabytkami - to świetne miejsce szczególnie na romantyczne wypady. Noclegi na każdą kieszeń znajdziemy też w przepięknym Los Cristianos, znanym z przeuroczych plaż, i na całym Costa Adeje.

Atrakcje dzikich miast

Oprócz luksusowych ośrodków położonych nad oceanem, Teneryfa słynie również z przepięknych górskich miejscowości. Wszystkim amatorom długich pieszych wędrówek polecamy spacer do położonej w głębi lądu Masci - wiedzie do niej szlak wzdłuż ogromnych wulkanicznych skał, a roztaczające się wokół widoki są absolutnie niepowtarzalne. 

Równie emocjonujących doznań dostarczy nam wizyta w Vilaflor, niedużej wiosce położonej u stóp Teide, na wysokości 1400 m. n.p.m. Cicha i spokojna okolica sprzyja samotnym rozmyślaniom i długim wycieczkom pośród przepięknych krajobrazów. 

Powracając na wybrzeże, zajrzyjmy koniecznie do ulokowanej na zachodzie Las Gigantes, znanej z potężnych wapiennych klifów znajdujących się nieopodal. Niemal 800-metrowe skały widoczne są z centrum wioski, lecz nieco lepiej z samego morza, dlatego warto wybrać się na rejs statkiem, by móc w pełni podziwiać te monumentalne cuda natury.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Zobacz również

  • Najpiękniejsze plaże na Kubie

    Kubańskie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie - są piaszczyste, niemal białe i ciągną się przez długie kilometry. Na rajskim wybrzeżu można zażywać kąpieli słonecznych niemal... więcej