Teneryfa: Karnawał w środku wiosny

Największa z Wysp Kanaryjskich cieszy się zasłużoną sławą. To idealne miejsce na udany wypoczynek o tej porze roku. Panują tu bardzo przyjemne temperatury. W styczniu i lutym w okolicach 20˚C. Można odnieść wrażenie, że wiosna tutaj nigdy się nie kończy.

Teneryfa nazywana jest perłą Wysp Kanaryjskich. Jest wśród nich największa i chętnie jest odwiedzana przez turystów z Europy. Nie brakuje tu zachwycających piaszczystych plaż, ale mają tu co robić także miłośnicy żeglowania i windsurfingu.

Reklama

Nie brakuje też parków wodnych. Atrakcją są rejsy statkiem do miejsc, w których można na własne oczy oglądać dzikie delfiny. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą odbyć całodniową wycieczkę na wulkan Teide, liczący sobie 3718 metrów n.p.m. Do dyspozycji chętnych jest też kolejka linowa.

Co roku w styczniu i lutym Teneryfa przeżywa najazd turystów spragnionych podziwiania uroków karnawału. Parady odbywające się na ulicach tutejszych miast można śmiało porównywać z brazylijskimi.

Raj na talerzu

Smakowite, sycące i zdrowe! Tak najkrócej można określić jedzenie na Teneryfie i całych Wyspach Kanaryjskich. Zamówić tu można ośmiornicę z grilla, kalmary i krewetki.

Warto też spróbować rancho canario – zupy z mięsa i warzyw, zagęszczanej mąką kukurydzianą, garbanzo compuesto, gęstej potrawy z ciecierzycy z ziemniakami, puchero – gulaszu mięsno-warzywnego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Co warto zobaczyć w Albanii?

    Dawno już minęły czasy, kiedy Albania budziła obawy wśród turystów. Dziś to jeden z najbardziej popularnych kierunków odpoczynku coraz większej rzeszy wypoczywających, i to niemal z całego świata. więcej