Sumatra - egzotyczna wyspa na wakacje życia

Indonezyjska wyspa Sumatra skrywa nie tylko unikalne dziwy natury, ale także przepiękne plaże, tylko czekające na spragnionych wypoczynku turystów. Poznaj ten niezwykły świat egzotyki i wybierz się na wakacje swojego życia!

Kilka słów o wyspie

Położona w południowo-wschodniej Azji Indonezja jest pełna niespodzianek i pięknych miejsc. Egzotyczna roślinność, piaszczyste plaże, rafy koralowe i tropikalne lasy to tylko niektóre z malowniczych krajobrazów wyróżniających Sumatrę spośród innych wysp. Ogromne motyle siadające na dłoni, spotkanie z orangutanami w ich naturalnym środowisku czy zebranie bukietu gigantycznych kwiatów - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki! 

Perspektywa takich wakacji brzmi świetnie? To jeszcze nie koniec. Liczne parki narodowe chronią nietkniętą przez człowieka przyrodę, niezwykłą faunę i florę, charakterystyczną dla okolicznych terenów. Równikowy gorący klimat sprzyja zarówno wypoczynkowi nad wodą, jak i uprawianiu różnorodnych sportów. Unikalna architektura miast zachwyci zaś wszystkich miłośników oryginalnego budownictwa. Co warto zobaczyć na Sumatrze? Postaramy się podpowiedzieć!

Reklama

Atrakcje Sumatry - ciekawe miejsca

Oprócz przepięknej przyrody, którą warto poznać, Sumatra zachwyca również egzotyczną kulturą. Spacer po jednym z parków narodowych, najlepiej Siberut, koniecznie zwieńczmy wizytą w osadzie miejscowych plemion. Zetknięcie się z ich tradycjami może okazać się naprawdę wielkim przeżyciem - nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu fotograficznego! Równie interesujące są wyspiarskie miasta. 

Medan, który wyróżnia się niezwykłą holenderską architekturą, przyciąga przyjezdnych bogatymi wystawami Muzeum Wojskowego, monumentalnym gmachem Pałacu Maimun i ciekawą atrakcją, jaką jest most kolejowy Tit Gantung. Kilkadziesiąt kilometrów dalej znajduje się Berastagi, nad którym górują dwa ogromne wulkany. Świetny pomysł na długą i pełną emocji pieszą wycieczkę!

Aktywny wypoczynek w Indonezji

Miłośnicy aktywnego wypoczynku również nie będą zawiedzeni możliwościami, jakie oferuje Sumatra. Niemal wszystkie wytyczone szlaki turystyczne i dzikie dróżki idealnie nadają się do porannego joggingu, a piaszczyste wybrzeże zachęca do pływania, surfingu i prób nurkowania. W tym celu koniecznie trzeba wybrać się do Pulau Nias i Pulau Weh. 

Turyści chętnie organizują również wspinaczkę na wulkany, by z ich szczytów spojrzeć na malowniczą okolicę. Nie trzeba jednak wychodzić aż tak wysoko - liczne parki narodowe oferują bliskie spotkanie z przyrodą i lokalną kulturą. Górzysty teren sprzyja również amatorom długich pieszych wędrówek i trekkingu. 

Wystarczy znaleźć przewodnika - i do dzieła! Tropikalny las, noclegi w namiocie, śpiew orangutanów nad głową... To na pewno będą niezapomniane wspomnienia. Pokonanie trudów dżungli to także próba sprawności i wytrwałości. Odważysz się jej podjąć?

Sumatra - kilka informacji turystycznych

Wybierający się na Sumatrę turyści muszą liczyć się niestety z wysokimi cenami noclegów i żywności. Żadna z indonezyjskich wysp nie należy do tanich, a podróż samolotem również wyniesie nas co najmniej kilkaset złotych. Szeroki wybór bankomatów i kantorów oferuje jednak sporo możliwości i łatwo można odnaleźć korzystne kursy kupowania lokalnych rupii za dolary. 

Przed wyjazdem należy przede wszystkim zdobyć wszystkie potrzebne dokumenty. Konieczny będzie ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy paszport i wiza. 30-dniową można uzyskać na miejscowym lotnisku (płatna 25 dolarów), a kilkumiesięczną wyrobić wcześniej, udając się do Ambasady Indonezji w Warszawie. Mimo sporych wydatków i formalności, których należy dopełnić przed wyjazdem, Sumatra wciąż stanowi niesamowicie atrakcyjny cel wakacyjnej podróży. Piękna pogoda i egzotyczna kultura sprawią, że szybko zapomnimy o przyziemnych problemach i damy się wciągnąć jej magicznemu urokowi.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Więcej na temat:

Zobacz również