Podróż do Azji w wersji luksusowej

​Tłumy turystów, komary, słabe jedzenie - to brzmi jak wakacyjny koszmar. Dodaj do tego azjatycki klimat i odległość od domu, a podróżowania odechciewa się na kilka lat. Jednak wyprawa do Azji może też okazać się najbardziej relaksującym odpoczynkiem w Twoim życiu. Przedstawiamy Azję w wersji luksusowej, a przy tym ekologicznej.

Zdjęcie

Zachód słońca nad świątynią w Tajlandii /123/RF PICSEL
Zachód słońca nad świątynią w Tajlandii
/123/RF PICSEL

Kambodża - Song Saa Private Island Resort

Na jednej z licznych wysp Kambodży, pomiędzy dziewiczymi lasami deszczowymi, rafami koralowymi a piaszczystymi plażami mieści się luksusowy ośrodek Song Saa Private Island Resort. Jest to jeden z najbardziej kameralnych i luksusowych ośrodków w całej Azji Południowo-Wschodniej. 

Zajmuje całą powierzchnię niewielkiej wyspy, ale nie spodziewaj się ciągu bungalowów i kilku palm. To także jeden z najbardziej ekologicznych resortów na świecie - dba o ochronę przyrody, wspomaga lokalną gospodarkę oraz uskutecznia recykling na szeroką skalę. 

Reklama

Podczas pobytu można skorzystać z wielu zabiegów odnowy biologicznej, także tych mało znanych w Europie, uprawiać różne sporty wodne oraz zjeść w restauracji serwującej potrawy przyrządzane z najwyższej jakości lokalnych produktów.

Laos - Muang La Resort

Na zielonych brzegach rzeki Nam Phak, z dala od cywilizacji, na spokojnych górzystych terenach północnego Laosu znajduje się Muang La Resort. Ten piękny i kameralny ośrodek otoczony jest malowniczym ogrodem, bujnymi lasami, źródłami wody znanymi od starożytności oraz zielonymi ryżowymi polami. Jest on idealną bazą wypadową do zwiedzania tej pięknej, dzikiej okolicy pełnej bogatych skarbów kultury. 

Co ciekawe, ośrodek zbudowany został przez tutejszych rzemieślników wykorzystujących lokalny materiał. Wspomaga on także wiele górskich plemion zamieszkujących okolicę. Miejsce to na pewno przypadnie do gustu osobom będącym miłośnikami dzikiej natury, fotografii i aktywnego wypoczynku.

Indie - Samode Safari Lodge

Jeżeli chcesz się poczuć jak hinduska księżniczka lub książę, wybierz się do serca dżungli... tak właśnie! Samode Safari znajduje się na obrzeżach Parku Narodowego Bandhavgarh. To wspaniałe miejsce jest pionierem w dziedzinie luksusowych obiektów znajdujących się w dżunglach. 

Dzięki takiemu położeniu podczas wyjazdu korzystać można nie tylko z szerokiej oferty udogodnień hotelu (jak spa czy podgrzewany odkryty basen ze wspaniałym widokiem na otaczającą ośrodek przyrodę), lecz także udać się na wyprawę do dżungli, która była inspiracją dla Kiplinga, zwiedzić pobliską wioskę czy spróbować swoich sił na rowerze.

Absolute Sanctuary, Koh Samui, Thailand

Absolute Sanctuary, znajdujące się na Koh Samiu w Tajlandii to raj dla osób chcących podczas spędzania swoich wymarzonych wakacji, ukoić swoje ciało, umysł i dusze. W pięknych, inspirowanym kulturą marokańską wnętrzach odbywają się zajęcia odmładzające, odchudzające, sesje jogi, fitnessu i pilatesu prowadzone przez instruktorów światowej klasy. Dodatkowo goście dostęp mają do wielu różnych zabiegów odnowy biologicznej - wszystko po to, aby po powrocie z urlopu zobaczyć nową, lepszą wersję siebie.

Five Elements, Ubud, Bali

Wielokrotnie nagradzany, luksusowy Five Elements w mieście Ubud, to piękny, ekologiczny ośrodek odnowy biologicznej głęboko zakorzeniony w lokalnej kulturze Bali. Ośrodek oferuje liczne zabiegi uzdrawiające, masaże, zajęcia z jogi i medytacji, które w połączeniu ze zdrową kuchnią oraz przyjazną atmosferą poprawiają kondycję fizyczną i emocjonalną gości.

W Ubud plaży nie znajdziecie, ale miasteczko uchodzi za najpiękniejsze na wyspie, a w okolicy znajduje się Monkey Forest, w którym żyje na wolności ponad 600 całkiem towarzyskich makaków. Trzeba tu bardzo się pilnować, żeby małpy nie "pożyczyły" sobie nieodpowiednich dla nich przysmaków z plecaka lub z torby.

Sri Lanka - Ulagalla Resort

Ten spokojny ośrodek mieści się w miejscowości Anuradhapura, w pięknym i egzotycznym zakątku Sri Lanki w tzw. Trójkącie Kulturowym, gdzie znajduje się większość zabytków tego kraju. W otoczeniu uprawnych pól ryżowych, dawnych zbiorników wodnych i dzikiej przyrody, stoi Ulagalla Resort, willa licząca 150 lat oraz dwadzieścia ekologicznych luksusowych domków. 

Ośrodek ten wyjątkowo dba o środowisko naturalne - zdobył nawet certyfikat LEED (przyznawany budynkom przyjaznym środowisku). Posiada własną minielektrownie słoneczną, wdraża ekologiczne rolnictwo oraz dba o gospodarkę wodną. Miejsce to będzie idealne dla osób, które chcą odciąć się od rzeczywistości i spędzić trochę czasu w kontakcie z przyrodą, nie rezygnując z odrobiny splendoru.

Azja, mimo tanich lotów i relatywnie niskich kosztów utrzymania, wciąż ma wiele tajemnic przed przybyszami z Zachodu. Przypięto jej etykietkę backpackerskiego kierunku - ale nic bardziej mylnego. W krajach Azji wiedzą, czym jest prawdziwy luksus i jak połączyć go z autentycznym doświadczeniem przyrody. Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

FRU.PL
Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Najlepsze kierunki azjatyckie dla par na wiosnę

    Pogoda za oknem sprawia, że chętniej wracamy do marzeń o podróży do dalekiej i egzotycznej Azji, gdzie w wielu miejscach właśnie teraz świeci słońce, a woda ma przyjemnie wysoką temperaturę. Azja... więcej