​Nassau - stolica Bahamów

Wizyta na Bahamach nie może się obyć bez chociaż paru godzin spędzonych w stolicy - Nassau, na wyspie New Providence. Są tam liczne muzea, zabytki oraz centra rozrywki i wypoczynku. Historia miasteczka sięga czasów, gdy Krzysztof Kolumb przemierzał Ocean Atlantycki.

Zdjęcie

Paradise Island w Nassau /123/RF PICSEL
Paradise Island w Nassau
/123/RF PICSEL

W roku 1492 Krzysztof Kolumb, jako pierwszy dotarł na wyspy, jednak nie zyskały one sympatii Europejczyków przez nieurodzajne gleby i znikome ilości wody pitnej. Na Bahamach spotkać można nieliczne rzeki oraz kilka zasolonych jezior. 

Pierwszymi mieszkańcami byli Anglicy, którzy to w XVII wieku nadali obecnej stolicy nazwę Charles Town na cześć ówczesnego władcy na wyspach brytyjskich Karola II. Zniszczenia spowodowane przez Hiszpanów wymusiły na jego ówczesnych władcach odbudowę, po której nazwę Charles Town przemianowano na dzisiejsze Nassau.

Reklama

Obecnie jest miastem liczącym ponad 250 tysięcy stałych mieszkańców, łączącym w sobie wiekową historię z nowoczesnymi technologiami wdrażanymi w życie. Jest miejscem przechowywania pieniędzy inwestorów i przedsiębiorców z całego świata, co powodowane jest brakiem podatku dochodowego i podatku od zysków.

Zabytki stolicy

Najsłynniejszym miejscem w samej stolicy jest Rynek. Ciekawych wrażeń może dostarczyć Paradise Island, czyli wysepka połączona z Nassau, gdzie znajdują się bardzo ciekawe rzeźby - szklane Słońce, Ziemia, Księżyc oraz niektóre gwiazdy i planety. Oceanarium oferuje pływanie z delfinami.

Praktyczne informacje

Dotarcie na Bahamy i korzystanie z uroków wysp koralowych nie jest dziś tak trudne, jak niegdyś. Lot samolotem z Londynu do stolicy Bahamów trwa 8 h, a z Miami zaledwie pół godziny. Aby dotrzeć do poszczególnych wysp można skorzystać z tamtejszych promów, ewentualnie usług lokalnych przewoźników.

Możliwości noclegu jest mnóstwo - od trzygwiazdkowych hoteli zaczynając, przez pensjonaty, apartamenty, domki na plaży, a na wynajętych, małych łodziach kończąc.Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Zobacz również