Najlepsze plaże w Toskanii

Myśląc o Toskanii wyobraźnia kreśli nam w głowie obraz malowniczych pagórków, lawendowych pól i skalistych wzgórz. Nie łączymy tych niezwykłych widoków z krajobrazem nadmorskich kurortów. A to duży błąd!

Zdjęcie

Plaże Versilli /123/RF PICSEL
Plaże Versilli
/123/RF PICSEL

Wakacje w Toskanii

Toskania to nie tylko wspaniała sceneria i zachwycające historyczne miasta w których od wieków rozwijała się sztuka. Toskańskie wybrzeże jest tak piękne i czarujące, że stanowi idealne miejsce na letnie wakacje: niebieskie morze, czysta woda, zapierające dech w piersiach widoki, dzika natura, sporty wodne i dobre jedzenie. Czego chcieć więcej?

Przybrzeżna sceneria Toskanii

Podróżowanie wzdłuż wybrzeża Toskani otwiera przed nami nowe oblicza tego niezwykłego regionu. Morze ma głęboki, niebieski kolor. Plaże są długie, piaszczyste i kamieniste.W tle zielone lasy sosnowe. Im dalej na południe  - wybrzeże bardziej zróżnicowane.  Odnaleźć  tu można ciche, spokojne zatoki i małe przystanie. 

Reklama

Choć coraz trudniej trafić na kawałek dzikiej plaży, za korzystanie z której nikt nie pobiera opłat, nie oznacza to że takich samotni nie ma. Toskańskie wybrzeże nie ułatwia urlopu pustelnikom. Łatwiej odnajdą się tutaj aktywni plażowicze, dla których rozrywek nie brakuje. Plaże stwarzają możliwości do uprawiania sportow wodnych, a wzdłuż wybrzeża wytyczono trasy do jazdy konnej i rowerowej.

Toskania dla każdego

Stworzenie rankingu plaż w Toskanii jest niezwykle ciężkie, ponieważ każdy ma inne preferencje i definicje udanych wakacji. Dla jednych będą to pełne piasku i plażowiczów nadmorskie kurorty dla innych samotnie na skraju zatoki. Niezależnie od upodobań - każdy odnajdzie swoje niebo pod toskańskim słońcem. 

Większość z plaż w Toskanii posiada prestiżowe odznaczenie zwane "Błękitną flagą". Taki certyfikat przyznawany jest przez międzynarodową organizację tylko tym plażom, które spełniły wysokie kryteria bezpieczeństwa i czystości. Zadbane wybrzeże to dobry początek  udanych wakacji!

Najpopularniejsze toskańskie plaże

Plaże Versilii to jedne z najchętniej odwiedzanych kąpielisk w Toskanii, szczególnie przez rodziny z dziećmi. A to za sprawą delikatnego piasku, kompleksu sanitarnego, przybrzeżnych barów i restauracji. W dodatku kąpiąc się w wodzie mozemy podziwiać niezwykłe widoki Alp Apuańskich.

Dużą popularnością cieszy się Golfo Di Baratti, wspaniała i cicha zatoka otoczona wydmami pokrytymi lasami sosnowymi. To tu leży jedna z najważniejszych etruskich nekropolii. 

Południowa część wybrzeża - Maremma oferuje turystom niezatłoczone plaże otoczone dziką, nieskażoną przyrodą. Wśród nich Marina Di Alberese ze swym złotym piaskiem i ciągnącą się wzdłuż wybrzeża ścieżką rowerową.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Piękne i dzikie Bieszczady. Co warto zobaczyć?

    Kochają je miłośnicy wspinaczki, rowerzyści i ci, którzy po prostu szukają kontaktu z naturą. W Bieszczadach wciąż można znaleźć miejsca rzadko uczęszczane przez człowieka, ale za to spotkać... więcej