​Malediwy - informacje turystyczne

Kojarzone przede wszystkim z przepięknymi plażami i luksusowymi hotelami Malediwy co roku przyciągają spragnionych odpoczynku od wielkomiejskiego stresu turystów. Zobacz, jak najtaniej dostać się na wyspy i sprawdź, które z dokumentów i dowodów o szczepieniach są niezbędne do przekroczenia granicy.

Zdjęcie

Zachód słońca na Malediwach /123/RF PICSEL
Zachód słońca na Malediwach
/123/RF PICSEL

Lot na Malediwy

W jaki sposób najtaniej i najszybciej dostać się na wyspy? Oczywiście samolotem, korzystając z usług jednej z kilku europejskich linii lotniczych. Znajdujące się w Male lotnisko obsługuje maszyny przewoźników takich jak AirBerlin, British Airways czy SriLankan Airways - niestety żadna z tych firm nie posiada w swojej ofercie bezpośrednich lotów z Polski. 

Planujących swój wymarzony urlop na Malediwach turystów czeka więc nieunikniona przesiadka w Londynie, Kolombo lub Abu Zabi. Cały lot zajmuje około 10 godzin, a ceny połączeń w obie strony wahają się od 2000 do 4000 złotych. Rezerwując bilety wcześniej mamy jednak szansę natrafienia na godne uwagi okazje, dlatego warto rozejrzeć się w propozycjach na parę miesięcy przed planowanym wylotem.

Reklama

Niezbędne dokumenty, przepisy i waluta

Czego potrzebujemy, by móc legalnie przekroczyć granicę? Podczas kontroli paszportowej na lotnisku w Male otrzymujemy specjalny stempel władz imigracyjnych upoważniający nas do pobytu na terytorium kraju do 30 dni. Aby móc uzyskać wizę pobytową musimy przedstawić bilet powrotny, ważny paszport i rezerwację z hotelu. 

Obowiązującą na Malediwach walutą jest rupia malediwska. Nie musimy jednak wymieniać złotówek na miejscowe pieniądze ani przed wyjazdem ani bezpośrednio na nim - niemal wszędzie akceptowane są dolary amerykańskie. Uważajmy jednak na płatności kartą, gdyż często doliczane są do nich dość wysokie koszty manipulacyjne.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Na Malediwach nie spotkamy się z dużym zagrożeniem chorobami tropikalnymi, lecz warto przed wyjazdem zaszczepić się na kilka podstawowych dolegliwości. Jeżeli przebywaliśmy wcześniej w regionie, w którym występuje żółta febra, konieczne będzie także świadectwo szczepienia przeciwko tej chorobie. 

Planując urlop, zapakujmy do walizki również środki na komary i wykupmy odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne w jednej z prywatnych firm. Nie jest ono drogie, a w wypadku jakiś niespodziewanych wydarzeń, może bardzo ułatwić nam życie. Wyspy są krajem bezpiecznym dla turystów, ale tak jak wszędzie, uważajmy na drobne kradzieże, a w hotelach korzystajmy ze specjalnych sejfów i skrytek.Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Ciekawe miejsca w Łebie

    Leży między morzem a dwoma jeziorami: Łebsko i Sarbsko. Jeśli dodamy sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego, nie ma wątpliwości, że to najpiękniej położona miejscowość wypoczynkowa na polskim... więcej