​Grecja z dziećmi - atrakcje dla najmłodszych

To, że żaden dorosły w Grecji nie będzie się nudzić jest wiadome - jak jednak zadowolić nasze pociechy? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym wakacje z maluchami staną się przyjemnością zarówno dla nich, jak i dla nas. Zobacz, które greckie atrakcje idealnie nadają się na rodzinne wycieczki.

Zdjęcie

Park dinozaurów na Krecie //fot. DBM /INTERIA.PL
Park dinozaurów na Krecie
//fot. DBM /INTERIA.PL

Dlaczego akurat Grecja?

Wybierając się na wakacje z dziećmi, warto zdecydować się kraj, w którym będziemy świetnie bawić się całą rodziną. Ciepłe południe na pewno zachwyci nie tylko nas, ale także nasze pociechy. 

Ciesząca oko malowniczymi krajobrazami i antycznymi zabytkami Grecja to jedno z najlepszych miejsc do wspólnego wypoczynku. Doskonale rozwinięta infrastruktura, liczne hotele przystosowane do potrzeb maluchów, place zabaw, liczne oferty animatorów - to wszystko sprawia, że wybrzeże Morza Śródziemnego daje wiele radości wszystkim odwiedzającym je turystom. 

Reklama

Na małych gości czekają setki niesamowitych atrakcji zarówno na Riwierze Olimpijskiej, jak i na uroczych greckich wyspach. Warto również odwiedzić Ateny i pozwolić maluchom na poznanie kilku ciekawostek ze starożytnej historii. W Grecji nawet najmłodsi nigdy nie będą się nudzić!

Zwiedzanie Aten

Spróbujmy sprawić, by pobyt w tej niezwykłej greckiej stolicy stał się przyjemnością także dla naszych pociech. Po krótkim zwiedzaniu Akropolu, który mimo że wydaje nam się interesujący, szybko znudzi dzieciaki, warto wybrać się w kierunku jakiejś "ciekawszej" atrakcji. Polecamy wizytę w Parku Flisvos, czyli ogromnym placu zabaw nad brzegiem morza. 

Maluchy będą mogły wyszaleć się na kolorowych karuzelach, podczas gdy my odpoczniemy sobie chwilę przy kawie. Następnie mamy czas na wizytę w Muzeum Akropolu, z którego tarasu pokażemy małym turystom widok na całe miasto, oraz spacer do magicznego budynku Planetarium. Projekcje wyświetlane na jego sklepieniu są naprawdę emocjonujące i stanowią świetną rozrywkę dla całej rodziny. 

Inną wystawą, która na pewno zainteresuje i dziewczynki, i chłopców, jest ta znajdująca się w ogromnym Muzeum Motoryzacji. Można również odwiedzić zoo, ostatnio wzbogacone o delfinarium - to naprawdę idealne miejsce na popołudniową wycieczkę. Jak widać, nie trzeba wiele wysiłku, by zapewnić naszym pociechom miłe wspomnienia z wyjazdu do Aten, a przy okazji sami dostaniemy szansę do beztroskiej zabawy.

Greckie wyspy

Jeżeli chcemy, by na wyjeździe nasze pociechy bawiły się co najmniej tak dobrze jak my, koniecznie wybierzmy się do jednego z hoteli położonych na Krecie. Przepiękna pogoda, urocze miasteczka, sielskie krajobrazy... Znajdziemy tutaj wiele zacisznych miejsc idealnie nadających się na rodzinny wypoczynek oraz liczne baseny, w których maluchy bezpiecznie oswoją się z wodą i nauczą pływać. 

Warto odwiedzić również plażę na Elafonisi. To świetna atrakcja nie tylko z powodu białego piasku i ciepłej lazurowej wody, ale również prowadzącej do niej krętej górskiej drogi. Dzieci na pewno ucieszą się z zawijasów, spiral i zapierających dech w piersiach widoków.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Zobacz również

  • Jak przetrwać długi lot?

    Suche powietrze, zmiany ciśnienia, jedna pozycja... Wiele godzin spędzonych w samolocie może niekorzystnie odbić się na naszym samopoczuciu. więcej