Grecja: Najpiękniejsze wyspy

Jedne są małe i wciąż dziewicze. Inne duże, bardzo popularne, pełne zabytków i... turystów. Każda jest inna, ale wszystkie cudowne. Przedstawiamy tylko kilka z nich.

Reklama

Grecja ma ponad 3 tysiące wysp, ale zaledwie 167 jest zamieszkanych (na pozostałych często brakuje wody pitnej). Najwięcej wysp jest na Morzu Egejskim. Mniejsze tworzą archipelagi (np. Cyklady, Dodekanez, Sporady).

Najpopularniejsze wyspy to Kreta, Rodos, Santorini, Korfu, Kos i Lesbos. Najpiękniejsze plaże są na Rodos (słońce świeci tu ponad 270 dni w roku). To także mekka windsurferów z całej Europy (znakomite wiatry i prądy morskie). Piękna plaża w otoczeniu sosnowego lasu jest też na Eubei.

Chcesz wypoczywać w zieleni? Jedź na Korfu. To najbardziej zielona z wysp. Najpiękniejsze „greckie” widoki (białe domki z błękitnymi dachami), oferuje Santorini. Z kolei na Mykonos doba nigdy się nie kończy – to wyspa najlepszych w Grecji nocnych klubów. Pasjonuje Cię mitologia? Wybierz się na Kretę – bogowie już tam na Ciebie czekają...

JOG

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Ciekawe miejsca w Łebie

    Leży między morzem a dwoma jeziorami: Łebsko i Sarbsko. Jeśli dodamy sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego, nie ma wątpliwości, że to najpiękniej położona miejscowość wypoczynkowa na polskim... więcej