Fira - najpiękniejsze miasto na Santorini

​Miasteczko jest uważane za najpiękniejszy zakątek na Santorini. To właśnie to miejsce na archipelagu turyści wybierają najchętniej.

Zdjęcie

Miasto Fira o zmierzchu /123/RF PICSEL
Miasto Fira o zmierzchu
/123/RF PICSEL

Fira jest nieco większa od miasta Oia, można także tu spotkać dużo więcej turystów. Widoki są idealne, bo nie brakuje tutaj charakterystycznej dla całego Santorini zabudowy w kolorze białym, kontrastującej z ciemnym podłożem i błękitem morza. 

Miasto ma swój port, który jest doskonałym punktem widokowym. Transport po mieście zapewnia kolejka linowa. 

Imponującą budowlą w mieście jest Ortodoksyjny Sobór Metropolitarny, czyli katedra. Pierwotna cześć budowli uległa zniszczeniu po trzęsieniu ziemi w 1956 roku. W górnej części miasta znajduje się Katolicka Katedra Santorynu. Po trzęsieniu ziemi została odbudowana i odrestaurowana.

Reklama

Ciekawym miejscem w Fira jest Santoryńskie Muzeum Folkloru, umieszczone w domu wydrążonym w skale. Znajduje się w nim charakterystyczna dla Santorini winiarnia. Można tam również podziwiać wyroby stolarzy, szewców, książki i manuskrypty pochodzące sprzed wielu wieków. Otwarte dla turystów jest codziennie w godzinach od 10.00 do 14.00. Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Więcej na temat:

Zobacz również