Cuda natury na Bałkanach

​Miejsca, które warto odwiedzić na półwyspie można liczyć w setkach, jednak najczęściej odwiedzane i najbardziej uwielbiane przez turystów prezentujemy poniżej:

Zdjęcie

Jezioro Ochrydzkie /123/RF PICSEL
Jezioro Ochrydzkie
/123/RF PICSEL

Jezioro Ochrydzkie

Przyciąga wczasowiczów przede wszystkim za sprawą przezroczystej wody. Małe łódki pływające po tym jeziorze wyglądają, jakby unosiły się w powietrzu. Jezioro Ochrydzkie jest najstarszym w Europie i najgłębszym na półwyspie. Potwierdzeniem jego wyjątkowości jest widnienie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Góry Albańskie

Sympatycy aktywnego wypoczynku mogą udać się w Góry Albańskie. Nie są bardzo wysokimi górami, bo osiągają wysokość nieco ponad  2 tysiące m. n. p. m., ale widokami zapierają dech w piersiach. Są gęsto porośnięte roślinami we wszystkich odcieniach zieleni, przyozdobione małymi jeziorami i chatkami tutejszych mieszkańców.

Reklama

Miasto Diabła w Serbii

Piski, szmery, szepty, które wydaje wiatr oplatający kamienne, strzeliste wieże w Ä avolja VaroĹĄ są bardzo wyjątkowe. Niektórych mogą nawet przerażać i powodować ciarki na plecach.  

Miasto Diabła położone jest na południu Serbii i związanych z nim jest wiele legend i przekazów. Strzeliste wieże, których jest ponad dwieście, stworzone zostały przez samą naturę.

Kuklica w Macedonii

Jest podobnym miejscem do Miasta Diabła, ale w nieco innej kolorystyce. Wieś położona jest w południowo-wschodniej Macedonii. Znajduje się tutaj kamienne miasto, w którego skład wchodzą liczne kamienne filary, osiągające wysokość nawet do 10 m. 

Mieszkańcy zaznaczają, że nie są to zwykłe kamienie. Niegdyś byli to goście weselni, którzy zostali zmienieni w cud natury.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Wakacje w Ustce. Ciekawe miejsca i atrakcje

    Modny nadbałtycki kurort, mały rybacki port, cenione uzdrowisko. To jedno z najbardziej lubianych miejsc letniego wypoczynku w Polsce, kusi turystów licznymi atrakcjami w miasteczku i jego okolicach. więcej