​Copacabana - najdłuższa plaża w Rio

Gorąca i tłoczna dzielnica Rio de Janeiro przyciąga turystów znaną na całym świecie plażą i nocnym życiem.

Zdjęcie

Widok na Copacabana nocą /123/RF PICSEL
Widok na Copacabana nocą
/123/RF PICSEL

Copacabana to dzielnica Rio de Janeiro. Zamieszkuje ją 400 tysięcy ludzi, co czyni ją jedną z najgęściej zaludnionych dzielnic na świecie. Słynie z długiej na 4 kilometry plaży, na której nie tylko można się opalać, ale także brać udział w licznych imprezach kulturalnych i sportowych.

Gorąca klimat, gorący mieszkańcy

Copacabana szczyt popularności przeżywała w latach '80 i '90. Wtedy mieszkańcy Rio kupowali tutaj apartamenty, okupowali plażę paradując po niej w wyjątkowo skąpych strojach kąpielowych, życie nocne kwitło przez cały tydzień. 

Reklama

Choć dziś popularność również zyskała sąsiednia Ipanema to Copacabana wciąż przyciąga turystów spragnionych słońca, morza i dobrej zabawy. Pobyt w tym miejscu umilą nam otwarci, radości i przyjacielscy cariocas, tak nazywa się mieszkańców Rio.

Sylwester i karnawał

Plaża w Copacabanie słynie również z odbywającego się tutaj Sylwestra i późniejszego karnawału. Parady, maskarady, pokazy, szkoły samby... od zmierzchu do świtu albo jeszcze dłużej. Udział w karnawałowej zabawie to niezapomniane przeżycie. Co roku przyciąga niemal milion turystów z całego świata.

Sport i spacery

Na plaży nieustannie ktoś gra w piłkę nożna lub siatkówkę. Panują tu również dobre warunki dla surferów. Chętni mogą wybrać się do Muzeum Wojny, które mieści się w bazie wojskowej na krańcu plaży. Turyści i mieszkańcu popołudniami, zanim odwiedzą nocne kluby, chętnie spacerują wzdłuż promenady, która została zaprojektowana w 1930 roku na wzór fal z białych i czarnych kamieni.

Informacje praktyczne

Najdłuższa plaża w Rio słynie niestety nie tylko z dobrej zabawy, ale także przestępczości, kradzieże są na porządku dziennym. Trzeba również uważać na żebraków i prostytutki.

Przy plaży zlokalizowanych jest mnóstwo mniej i bardziej luksusowych hoteli. Wystarczy zjechać windą na dół, zrobić dwa kroki i już można wypoczywać na plaży.

Coraz częściej można trafić na okazyjne bilety do Brazylii, jednak ceny zaczynają się od około tysiąca złotych. Najlepiej pobytem na plaży Copacabana zacząć lub zakończyć (zależnie od preferencji) urlop w Ameryce Południowej.Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Zobacz również

  • Gdzie się rozgrzać zimą?

    Z roku na rok coraz więcej osób zimą wybiera się w podróż na południe – w poszukiwaniu słońca, kolorowych krajobrazów i energii, której zawsze o tej porze roku brakuje. Kto nie jest zimnolubny, ten... więcej