​Bora-Bora - wakacje na wyspie marzeń

Bora-Bora to chyba kwintesencja egzotycznego wypoczynku. Niestety wielu turystów może jedynie pomarzyć o urlopie na tej rajskie wyspie.

Zdjęcie

Domki tuż nad oceanem to droga przyjemność /123/RF PICSEL
Domki tuż nad oceanem to droga przyjemność
/123/RF PICSEL

Wyspa Bora-Bora położona jest na Oceanie Spokojnym w Polinezji Francuskiej. Jest niewielka, jej powierzchnia wynosi zaledwie 38m2. Uroku dodają jej dwa szczyty o nietypowych kształtach: Pahia (661 m n.p.m.) oraz Otemanu (727 m n.p.m). Nieopodal znajdują się dwie, mniejsze wyspy koralowe, do których można podpłynąć.

Dawni mieszkańcy

Przed wiekami przybyli tu Polinezyjczycy, pozostały po nich ruiny świątyń oraz płaskorzeźby. Przez Europejczyków Bora-Bora zostało odkryte w 1722 roku. Dokonał tego holenderski podróżnik Jacob Roggeveen. 

Reklama

W 1777 roku przypłynął na wyspę angielski żeglarz oraz odkrywca James Cook. Pierwszym europejskimi osadnikiem z przymusu był rozbitek statku wielorybniczego James Connor. Wyspa obecnie utrzymuje się z turystyki oraz hodowli czarnych pereł.

Atrakcje Bora-Bora

Na wyspie odbywają się pokazy tradycyjnych tańców polinezyjskich przygotowane dla turystów (1-2 razy w tygodniu). Można też zdecydować się na nurkowanie lub wycieczki po wyspie. Najlepiej wdrapać się samodzielnie na jedno ze wzniesień - trud wędrówki wynagrodzą oszałamiające widoki. Podczas wakacji na Bora-Bora przede wszystkim się należy wypoczywać: korzystać z cudownej pogody, białego piasku i turkusowej wody.

Informacje praktyczne

Urlop w drewnianym domku na wodzie, krytym strzechą, z którego bezpośrednio można zejść do wody, aby podziwiać kolorowe ryby? To właśnie możliwe jest na Bora-Bora. Niestety nie jest to najtańsza przyjemność. Ceny domków od osoby na dobę wahają się w okolicy 600-1500zł. 

Pokój w hotelu Hilton będzie tańszy (ok.300zł/doba/pokój dwuosobowy), ale do tego należy doliczyć bardzo drogie wyżywienie. Bora-Bora nie jest raczej miejscem dla osób podróżujących z plecakiem. Najprościej zdecydować się na zorganizowaną wycieczkę w jednym z biur podróży (koszt ok. 20 tysięcy złotych). Należy pamiętać, że lot na wyspę zajmie co najmniej 2 doby i wymaga kilku przesiadek.   Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Zobacz również