​Atrakcje Andaluzji - zwiedzanie Hiszpanii

Największy z hiszpańskich regionów przyciąga podróżników niepowtarzalnym klimatem, dziką przyrodą i niezliczoną ilością zabytkowych miast, z których każde jest warte co najmniej kilkudniowego pobytu. Dowiedz się, co koniecznie należy zobaczyć odwiedzając ten magiczny region. Tylko w Andaluzji odkryjesz najczystsze piaszczyste plaże, zapierające dech w piersiach przepaście i zachwycisz się jedynymi w swoim rodzaju architektonicznymi arcydziełami.

Zdjęcie

Most w mieście Ronda /123/RF PICSEL
Most w mieście Ronda
/123/RF PICSEL

Przepiękna andaluzyjska przyroda

Magiczny południowy klimat poczujemy najlepiej podczas długich pieszych wędrówek. Tereny Andaluzji doskonale nadają się do kilkugodzinnych spacerów, w czasie których odkryjemy jej nieco tajemnicze dziksze oblicze. Drugi co do wielkości rezerwat przyrody w Hiszpanii The Cazorla Natural Park przyciąga nas malowniczymi widokami, błękitem jezior i zróżnicowanym krajobrazem, który warto poznać z bliska wędrując doskonale oznaczonymi szlakami turystycznymi. 

Jeżeli interesują nas unikatowe formacje geologiczne wybierzmy się również do Parku Narodowego El Torcal, którego zapierające dech w piersiach przestrzenie sprawiają wrażenie absolutnie nieziemskich.

Reklama

Atrakcje Sewilli

Sewilla, największe andaluzyjskie miasto, stanowi zdecydowanie punkt nie do przeoczenia podczas zwiedzania regionu. To właśnie tam termometry pokazują najwyższe temperatury w całej Hiszpanii - słoneczna i upalna pogoda sprzyja zarówno wypoczynkowi na okolicznych terenach zielonych, jak i zwiedzaniu niepowtarzalnych zabytków. A tych znajdziemy tutaj naprawdę sporo! 

Zacznijmy od chyba najsłynniejszego pałacu królewskiego na świecie. Alkazar, najwspanialszy kompleks mieszkaniowy w całym kraju, składa się z tysięcy komnat, sal, ogrodów i dziedzińców, które koniecznie trzeba odwiedzić. Rzućmy także okiem na XVI-wieczną monumentalną budowlę Ratusza i Katedrę Najświętszej Marii Panny - jeden z najpiękniejszych gotyckich kościołów na całym świecie.

Co zobaczyć w Maladze?

Drugim miastem na trasie naszej wycieczki, którego atrakcje zapierają dech w piersiach, jest Malaga. Miejsce narodzin Pabla Picassa otoczone z jednej strony górami, a z drugiej morzem, od lat przyciąga spragnionych odpoczynku od stresu i zgiełku turystów. 

Odwiedzając centrum, koniecznie zwróćmy uwagę na ruiny rzymskiej twierdzy Alcazaba, wewnątrz której znajduje się obecnie Muzeum Archeologiczne i przystańmy na chwilę przy XIV-wiecznym monumentalnym Zamku Gibralfaro. Z jego murów roztacza się przepiękna panorama okolicy - przy dobrej pogodzie można nawet dostrzec stamtąd Gibraltar!

Ronda - najpiękniejsze miasto Andaluzji

Znajdującą się niedaleko Malagi Rondę uznaliśmy jednogłośnie za najwspanialsze andaluzyjskie miasto. Warto zobaczyć ją przede wszystkim ze względu na niepowtarzalne krajobrazy i niespotykane nigdzie indziej zabytki. Podzielone olbrzymią przepaścią centrum łączy ze sobą monumentalny, bo niemal 100-metrowy most Puente Nuevo. 

To ulubione miejsce spotkań mieszkańców Rondy sprawia, że ciarki przechodzą po plecach, szczególnie, gdy przypomnimy sobie, że wewnątrz przejścia mieściło się niegdyś... więzienie! 

Casas colgadas, czyli przylegające do krawędzi wąwozu kamienice również budzą ogromne wrażenie. Podczas zwiedzania koniecznie odwiedźmy Casa del Rey Moro, czyli legendarny pałac władcy Taify i znany z pięknie rzeźbionych sufitów Palacio de Mondragón. W mieście znajdziemy również godny uwagi teatr rzymski i gospodę, w której 400 lat temu nocował Miguel Cervantes.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wakacje

Zobacz również

  • Najpiękniejsze plaże na Kubie

    Kubańskie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie - są piaszczyste, niemal białe i ciągną się przez długie kilometry. Na rajskim wybrzeżu można zażywać kąpieli słonecznych niemal... więcej