• Informacje na temat:

  zwyczaj

Artykuły na temat: zwyczaj
 • ​Sześć nietypowych zwyczajów ślubnych. Niektóre cię zaskoczą!

  Ślub i wesele to wydarzenie, któremu towarzyszy wiele obrzędów i tradycji. Obok bardzo popularnych - jak obrzucanie pary młodej ryżem czy krojenie tortu weselnego - są też zwyczaje mniej znane, występujące lokalnie. Wiele z nich brzmi naprawdę ciekawie!

 • ​Ghana - kultura i zwyczaje

  Wybierając się do Ghany należy zapoznać się z wieloma zwyczajami tam panującymi, żeby nie narazić się na gniew mieszkańców - naszych potencjalnych rozmówców i kompanów. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, który pomoże ci uniknąć niechcianych sytuacji a także stanie się bazą informacji o mieszkańcach Ghany.

 • Ślub kontra wesele, polskie zwyczaje retro

  ...w ostatnich czasach mody i zwyczaje docierają do najodleglejszych zakątków świata w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Dekady, które swobodnie określamy mianem "retro", na każdym kontynencie i w każdym(...) porządku dziennego. Zwyczaj wręczania pierścionków wybrance nie był popularny, a po zaręczynach nie odkładano ślubu, tylko brano go w pierwszym dogodnym terminie. Młode Pary nie bardzo miały gdzie...

 • Zwyczaje weselne: Zapomniana historia czy pielęgnowanie tradycji?

  Kiedy Państwo Młodzi powiedzą sobie „tak”, zazwyczaj kolejnym etapem tego dnia jest przyjęcie weselne. Czy to huczne wesele czy skromniejszy obiad po ślubie, zazwyczaj jednak w takiej czy innej formie w gronie rodziny i przyjaciół celebruje się to wydarzenie. Tradycja zaślubin ma długą historię i wiele zwyczajów z tym związanych, dotyczą one również samego wesela.

 • Specyficzne kocie zwyczaje

  Nie bez powodu mówi się, że koty to najbardziej tajemnicze zwierzęta, które zawsze chodzą własnymi ścieżkami. Część kocich zwyczajów trudno wytłumaczyć nie tylko właścicielom, ale nawet kocim obserwatorom kocich zachowań.

 • Wielkanoc kojarzy nam się z wiosną i budzącą się do życia przyrodą, a także ze świątecznymi tradycjami, które w naszym kraju pielęgnuje się ze szczególną troską. I choć wiele dawnych zwyczajów na przestrzeni ostatnich lat uległo zmianie, wciąż z sentymentem wracamy do rodzinnego przygotowywania palm, pisanek i wielkanocnych specjałów.

 • Mydlane zwyczaje Portugalczyków

  Bogactwo mydlanych oper w portugalskich kanałach telewizyjnych ma niewiele wspólnego z nasilającą się nad Tagiem i Douro modą na ekologiczne mydełka, coraz częściej wyrabiane w domowym zaciszu. Ich wytwórcy często obdarowują nimi swoich znajomych.

 • Jak internet zmienił zwyczaje zakupowe Polaków?

  Tanie, bezpieczne i komfortowe – tak postrzegamy zakupy przez internet. Ich popularność stale rośnie, a sklepy walczą o klientów, proponując coraz atrakcyjniejsze oferty. Jak kupują w sieci Polacy?

 • Zwyczaje zwierząt, o których nie miałeś pojęcia

  Gryzonie polujące na skorpiony, ryby korzystające z narzędzi i wiewiórki adoptujące porzucone młode – jeśli myślałeś, że świat zwierząt znasz na wylot, nawet nie wiesz jak bardzo się myliłeś. Niebieski M!chałek z Wawelu wytropił najbardziej niezwykłe zwyczaje zwierzaków!

 • Wróżby i zwyczaje wielkanocne

  W polskiej tradycji wciąż istnieje wiele ciekawych i bogatych zwyczajów ludowych związanych z obchodzeniem Świąt Wielkanocnych, które bardzo ściśle przeplatają się z ezoteryką i wróżbami.

Zdjęcia na temat: zwyczaj
Wideo na temat: zwyczaj
 • Natalia Nykiel o drażniących zwyczajach widowni

  Czy Natalii Nykiel przeszkadza, ze coraz więcej fanów nagrywa koncerty za pomocą telefonu? - Na widowni widzę coraz więcej podniesionych telefonów, nie jest to przyjemny widok - przyznała wokalistka. - Jest to smutne, kiedy ktoś przychodzi na koncert i ogląda go w całości zza ekranu telefonu - dodała. Źródło:Agencja TVN Dostawca: x-news

 • Damsko-męska netykieta, czyli dobre zwyczaje internetowej komunikacji

  Kontakty w internecie powinny odbywać się wedle netykiety. Co zatem jest dopuszczalne, co wymagane, a co konieczne w rozmowach w sieci?

 • Magda Gessler: W Polsce w ogóle nie ma zwyczaju mówienia prawdy

  Magda Gessler wypowiedziała się na temat komunikacji międzyludzkiej w Polsce. - Dziwna jest komunikacja w naszym kraju. W Polsce obowiązuje francuski zwyczaj mówienia tego, co ktoś chce usłyszeć - powiedziała restauratorka. - W Polsce w ogóle nie ma zwyczaju mówienia prawdy - dodała. (Agencja TVN/x-news)

Dyskusje na temat: zwyczaj
 • Re: Całowanie ręki

  Jesli chodzi o mnie to zwyczaj ten moze przejsc wraz z historia do historii .....szrzerze nie znosze

 • Re: ​Sześć nietypowych zwyczajów ślubnych

  to musi być bardzo stary zwyczaj zwłaszcza że kiedyś ludzi nie było stać na naczynia z porcelany poza bogatymi dworami i pałacami zwykli ludzie mieli co najwyżej glinianą miską z której cała rodzina jadła lub drewnianą.

 • Re: co kupić na pierwszą wizytę u przyszłej teściowej

  Nic jej nie kupuj, przecież jeszcze się nie znacie. A kupowanie przychylności ludzi prezentami to brzydki zwyczaj.

 • Re: ​Sześć nietypowych zwyczajów ślubnych

  U nas (okolice Iławy) również jest zwyczaj tłuczenia szkła :) kiedyś faktycznie odbywało się to dzień przed ślubem ale obecnie, ze względów praktycznych, młodzi przekładają to na czwartek (dwa dni przed weselem), ewentualnie na tydzień przed zaślubinami

 • Re: Całowanie ręki

  Jesli chodzi o mnie to zwyczaj ten moze przejsc wraz z historia do historii .....szrzerze nie znosze no chyba żartujesz:( uwielbiam choc nie wymagam;)

 • Re: Prezenty dla gości weselnych - jak wybrać idealny podarunek?

  Teraz a Polsce jest nowy zwyczaj przy parze młodej zamiast kwitów stoi skrzynka na winka. A już niebawem panna młoda będzie do ślubu szła z winkiem w garści a pan młody do butonierki będzie miał wsadzony kapsel po piwie lub korek po tanim bełcie

 • Re: Jakie zabawy na weselu?

  Zabawy na weselu powinien na siebie wziąć zespół albo DJ, a nie druhna tak? u nas jest inny zwyczaj, ze druhna organizuje wieczor panienski, zabawy na weselu, dba o ubranie samochodu i przypinki dla gosci...

 • Norweski zwyczaj?

  Może to dziecinne ozdoby, ale bardzo wdzięczne i dodaja uroku:) Miłego dnia:)**

 • Podziękowania dla rodziców na weselu

  Podziękowania dla rodziców to jest moim zdaniem bardzo ważna rzecz i piękny zwyczaj weselny. Chciałam wymyślić jakeiś wyjątkowe podziękowania dla rodziców, bo zwykle to po prostu kwiaty i piosenka, a może da się jakoś inaczej, bardziej niezwykle podziękować rodzicom na weselu? Jak wyglądały Wasze podziękowania dla rodziców?

 • Re: Prezenty dla gości weselnych - jak wybrać idealny podarunek?

  Skoro ona flaszke to on w butonierce musi miec kieliszek