• Informacje na temat:

  zwiedzanie maroka

Artykuły na temat: zwiedzanie maroka
 • Zwiedzanie Marrakeszu

  Zwiedzanie Marrakeszu zazwyczaj zaczyna się od Dżemaa el-Fna. Nazwa oznacza Plac Straceńców i nawiązuje do czasów, gdy wykonywano na nim egzekucje. Dziś też można tu stracić głowę... dla oferowanych tu produktów. To najbardziej gwarne miejsce arabskiego świata.

 • ​Maroko - informacje praktyczne

  Kiedy najlepiej jechać do Maroka? Jakie przepisy obowiązują na granicy? Które z linii lotniczych obsługują loty do tego niezwykłego kraju? W naszym krótkim informatorze znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nękające cię pytania. Postaramy się sprawić, że tegoroczne wakacje staną się wyprawą twojego życia!

 • ​Maroko - atrakcje i zabytki

  Dlaczego warto wybrać się do Maroka? Jakie tajemnice kryją miasta cesarskie i przepiękne wybrzeże Atlantyku? Dowiedz się, czym zachwyca to niezwykłe państwo i poznaj wszystkie jego najważniejsze atrakcje. Gorące pustynne piaski, luksusowe hotele, architektoniczne perełki... To wszystko czeka na ciebie właśnie tutaj. Zaplanuj wakacje swojego życia - kierunek: Maroko!

 • Maroko - wypoczynek w baśniowej krainie

  Nie musisz pocierać magicznej lampy Aladyna, żeby przenieść się do miejsca niczym z kart "Księgi tysiąca i jednej nocy". Wybierz się do Maroka i poczuj się jak w bajce.

 • Maroko - świat rodem z baśni

  Do Maroka najlepiej pojechać z biurem podróży (czarterowymi samolotami) – Polska nie ma bezpośredniego połączenia samolotowego. Najlepszym okresem na zwiedzanie jest wiosna i jesień. Od listopada do(...) króla Hassana II), po trwających pięć lat pracach. Meczet kosztował 600 mln dolarów, wznosiło go ok. 10 tys. marokańskich rzemieślników. Jest to jeden z niewielu meczetów, do którego mogą wejść...

 • Gorące, zmysłowe Maroko. Błękitny ocean i niepowtarzalne smaki

  ...z tych miast można znaleźć coś ciekawego, Marrakesz, Fez i Tanger to miasta absolutnie magiczne, jednak znajdują się w klimacie, który nie pozwala na komfortowe zwiedzanie ich latem. Najlepiej(...) nocleg w którymś z urokliwych hoteli, jak na przykład elegancki L'Iglesia Hôtel , w którym nowoczesny design przeplata się z historyczną architekturą i oryginalnymi, marokańskimi dekoracjami. Spacer...

 • Najciekawsze miasta Maroka

  Szukasz egzotycznego miejsca na wakacyjną wycieczkę? Mamy dla ciebie propozycję nie odrzucenia! Poznaj niezapomniane atrakcje wszystkich najważniejszych miast Maroka i sprawdź, co przede wszystkim warto odwiedzić podczas podróży. Daj się zachwycić wyjątkowej afrykańskiej atmosferze i poznaj jedyną w swoim rodzaju południową kulturę - na pewno nie pożałujesz swojego wyboru!

 • Maroko południowe: Co zrobić i co zobaczyć

  Kiedy wysiądziesz z samolotu w Maroku i poczujesz jego zapach, już będziesz wiedzieć, że kiedyś tu jeszcze wrócisz - przepowiedziała moja koleżanka, a ja po tygodniu zwiedzania południowej części tego kraju jestem pewna, że zrobię to z wielką przyjemnością. Pobyt w Maroku jest ucztą dla wszystkich zmysłów. Co zrobić i zobaczyć w południowej części Maroka?

 • ...z miejscowości Tarifa i Algeciras do Ceuty (hiszpańska enklawa) bądź Tangeru. Płynie się (w zależności od promu) od 40 minut do 1,5 godz. Bilet w jedną stronę kosztuje od 40 euro. Do Maroka można się dostać(...) zwiedza się z przewodnikiem. Te miejsca zna każdy miłośnik kina. W marokańskim Warzazacie (fr. Ouarzazate), w trzech wytwórniach, zagraniczni producenci kręcą...

 • Alpy, Maroko, Meksyk. Dookoła świata z najnowszym Bondem

  ...roku świętowanego pomiędzy 31 października a 2 listopada. Wśród przebierańców ukryty za maską 007. Poza zwiedzaniem James zaliczył też spektakularny manewr beczki na helikopterze oraz walkę na...