• Informacje na temat:

  żołnierze

Artykuły na temat: żołnierze
 • Katarzyna Smutniak: Jestem córką żołnierza

  ...jakieś powiązania z armią, jedynie mama to cywil. Tata był pilotem (generał, pierwszy dowódca 2. Brygady Lotnictwa Taktycznego - red.). Dlatego dla mnie bycie żołnierzem to taka sama praca jak bycie(...) trzy kobiety, które są przez kolegów traktowane jak żołnierze drugiej kategorii. - W książce jest takie zdanie: "Kiedy jesteś kobietą, musisz pracować trzy razy tyle, aby dowieść, że jesteś warta...

 • Shakira czuje się, jakby była żoną żołnierza

  39-letnia piosenkarka przyznaje, że życie żony piłkarza Gerarda Pique - z którym ma dwóch synów Milana i Sashę - może być frustrujące, ponieważ nie mogą być spontaniczni, tak jakby chciała.

 • ...tak sobię myślę o ludziach, którzy na starcie musieli walczyć o swoje życie w miejscu które powinno być wolne od wojen. Czyli we własnym domu, rodzinie....

 • ...dzieci...." Sami żołnierze przyznają, że czasami nie podają prawdziwego stanu cywilnego wirtualnym przyjaciółkom, ale jak mówi jeden z nich "naiwne panienki same są sobie winne". A dlaczego decydują...

 • Wprawdzie dotychczas niewiele po temu było okazji, by polskie żony wysyłały paczki swym mężom na placówkach wojskowych, ale jednak sytuacja w ciągu ostatnich kilku miesięcy uległa zmianie.

 • Jak żołnierz gramofon reperował

  "Jak żołnierz gramofon reperował" Sasy Stanisicia to tragikomiczna powieść o upadku Bośni i o niemieckim wygnaniu, o ojczyźnie i życiu w obcym kraju.

 • Jak żołnierz gramofon reperował

  "Jak żołnierz gramofon reperował" Sasy Stanisicia to tragikomiczna powieść o upadku Bośni i o niemieckim wygnaniu, o ojczyźnie i życiu w obcym kraju.

 • Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej

  Nowy rewelacyjny przekład Antoniego Kroha.

 • ​Ukraińskie piekło kobiet

  Zbiorowe gwałty, żołnierze wiercący w piersiach śrubokrętami, tortury, zmuszanie do prostytucji i przetrzymywanie w nieludzkich warunkach. Kobiety na Ukrainie przechodzą przez piekło. Również te, które biorą udział w walkach.

 • Żołnierz miłości, Sade

  Nowy, długooczekiwany album Sade - jednego z najsłynniejszych głosów w historii muzyki, mającego na koncie ponad 55 milionów sprzedanych płyt i kilka pokoleń oddanych fanów.

Zdjęcia na temat: żołnierze
Wideo na temat: żołnierze
 • Służby specjalne zachwycone płetwami skonstruowanymi przez polskiego fryzjera

  Służby specjalne są zachwycone płetwami stworzonymi przez polskiego fryzjera Mariusza Szymańskiego, który jest wykwalifikowanym nurkiem. Jak do tego doszło? W "Dzień Dobry TVN" Szymański wyjaśnił też, jak powstały jego specjalne płetwy. Czy był kiedyś w wojsku? Jak żołnierze reagują na to, że jest fryzjerem? - Oni uważają, że mamy takich super komandosów, że nawet strzyc potrafią - wyjaśnił.

 • Ciasto bananowe i bajaderka z ciecierzycy, czyli słodycze bez cukru według Przemysława Ignaszewskiego

  Przemysław Ignaszewski to zawodowy żołnierz, kucharz amator i stuprocentowy weganin. W kuchni "Dzień Dobry TVN" pokazał on, jak przygotować słodkości bez cukru. Na stole pojawiły się takie przysmaki jak: ciasto bananowe z makiem, praliny - kulki mocy, bajaderka z ciecierzycy oraz ciastka z fasoli.

 • Taniec haka księcia Harry'ego

  Książę Harry podczas podróży do Nowej Zelandii uczestniczył w tradycyjnym obrzędzie. Wraz z żołnierzami odtańczył rytualne haka, którego nauczenie się zajęło mu 15 minut. W kulturze europejskiej haka odbierane jest jako taniec wojenny przed bitwą. (Źródło: CNN Newsource/x-news)

Dyskusje na temat: żołnierze