• Informacje na temat:

  zimowe szlaki saneczkowe

Artykuły na temat: zimowe szlaki saneczkowe
 • Zimowy urlop dla wymagających

  Jest kilka rzeczy, które są warunkiem udanego urlopu zimowego: dogodny dojazd, infrastruktura  do uprawiania różnych sportów zimowych (np. snow parki, tereny do freeride’u), dobrze przygotowane stoki(...) również do dbałości o szlaki narciarstwa biegowego (prawie 70 km) oraz szlaki wędrowne (ponad 80 km). Przewodniki dla sportów off-piste Na lodowcu Stubai najlepsze trasy do jazdy w głębokim śniegu...

 • ​Narty w Szwajcarii, czyli gdzie wybrać się na zimowe szaleństwo

  ...architektów. Warto również dodać, że bliskość Genewy to świetna okazja, by oprócz oddawania się zimowemu szaleństwu, zwiedzić także to klimatyczne miasto i zobaczyć jego największe atrakcje.

 • ...wyżej progi rzeczne i inne najciekawsze twory natury, warto wybrać się na wycieczkę czerwonym Głównym Szlakiem Sudeckim.  Nieco inną propozycję stanowi Duża Sztaudyngerowska Trasa Turystyczna, która...

 • ...oferta aquaparków i kąpielisk termalnych, relaksacyjne spacery na nartach nad brzegiem Szczyrbskiego Jeziora (Štrbské Pleso) czy Liptowskiego Morza albo saneczkowe zjazdy z Hrebienoka oraz niezwykłe(...) z filiżanką aromatycznej kawy to kwintesencja tutejszego zimowego wypoczynku. Jednak w tym rejonie warto też odwiedzić Valle Isarco/Eisacktal – „dolinię szlaków”, gdzie przez średniowieczne miasteczka...

 • Boże Narodzenie po góralsku

  Można narzekać, że drogo, tłoczno i korki. Ale jeśli marzą nam się święta w górskiej scenerii i góralskiej atmosferze, Zakopane, Karpacz i Wisła to miejsca stworzone do niepowtarzalnego zimowego wypoczynku.

 • Na Boże Narodzenie w góry

  Można narzekać, że drogo, tłoczno i korki. Ale jeśli marzą nam się święta w górskiej scenerii i góralskiej atmosferze, Zakopane, Karpacz i Wisła to miejsca stworzone do niepowtarzalnego zimowego wypoczynku.

 • .... Szczyt Brambrüesch (1600 m n.p.m.) jest zawsze dobrze ośnieżony i przygotowany dla amatorów sportów zimowych, oferując kilka malowniczych stoków. Tory saneczkowe, lodowiska, a także rozbudowana sieć...

 • Jungfrau Top Ski Region: Tu pociągi służą za wyciągi

  Topowy? 200 kilometrów tras to nic wielkiego w porównaniu z francuskimi Trzema Dolinami (600 km) czy francusko-szwajcarskimi Bramami Słońca (650 km). Ale Jungfrau Top Ski Region ma legendarną trasę zjazdową, pociągi służą tu również za wyciągi, a w kategorii "najpiękniejszy" śmiało może rywalizować z topowymi stacjami narciarskimi.

 • Słowackie Tatry Wysokie. Tutaj przyjedź na ferie!

  Grand Budapest Hotel? To właśnie tu. Hrabalowski hotel Praga? Ten sam adres. Słowackie Wysokie Tatry doskonale zachowały atmosferę sprzed stulecia. Być może to właściwości świeżego górskiego powietrza, ale wśród eleganckich hoteli, kameralnych pensjonatów i stacji kolejki wąskotorowej czujemy się jak w austro-węgierskim kurorcie. Albo w przedwojennej Czechosłowacji. Cuda się zdarzają.

 • Narty i zakupy, góry i miasto, sport i odpoczynek

  O tej porze roku w dolnych częściach Południowego Tyrolu można już wyraźnie poczuć wiosnę, jednak wyżej, w ośrodkach narciarskich, sezon nadal trwa, a narciarze do połowy kwietnia mogą się swobodnie cieszyć dobrymi warunkami.