• Informacje na temat:

  zatoka neapolitańska

Artykuły na temat: zatoka neapolitańska
 • ...wspaniałej wycieczki męża. Dziś wiem, że nie straciło wiele na aktualności. Stolica Kampanii oraz cała Zatoka Neapolitańska nadal wzbudzają ogromny zachwyt. Ile kosztuje wycieczka? Zatoka Neapolitańska znajduje się przeważnie na trasie wycieczek objazdowych po południowych Włoszech lub po całych Włoszech. Wycieczki 10-14 dniowe: przejazd, zakwaterowanie...

 • Co kryją wzgórza zatoki Neapolitańskiej? Niepowtarzalne widoki, ogrom starożytnych zabytków, a może piaszczyste plaże z gorącym morzem? Okazuje się, że wszystko z wyżej wymienionych! Daj się zachwycić tym niezwykle pięknym rejonem południowych Włoch i wybierz się na wycieczkę do Sorrento. To idealne miejsce zarówno na rodzinne wakacje, jak i romantyczny wypad we dwoje.

 • ​Włoskie wybrzeże - co warto zobaczyć?

  ....  Mimo że w Cinque Terre zamiast równego podejścia do wody zastaniemy jedynie ogromne skały, to tętniące życiem restauracje i kluby oraz górskie szlaki turystyczne umilą nam niejeden wieczór. Zatoka Neapolitańska i Toskania Południowo-zachodnie wybrzeże Włoch z Wezuwiuszem, u stóp którego przycupnięta jest Zatoka Neapolitańska to jeden z popularniejszych celów wakacyjnych wycieczek. Ruchliwy...

 • Capri. Rajska wyspa skąpana w słońcu

  Będąc we Włoszech, obowiązkowo trzeba zarezerwować sobie choćby jeden dzień na wycieczkę na Capri.

 • Antonio Banderas: selfie to najsmutniejszy wynalazek współczesności

  Antonio Banderas uważa, że "selfie to najsmutniejszy wynalazek współczesności". Aktor, zaproszony na festiwal filmowy na wyspę Ischia, wyznał, że po niedawnym zawale "narodził się na nowo".

 • Zwiedzanie Neapolu

  Pizza, Liz Taylor, opera, gorący temperament mieszkańców, mafia... To zaledwie część elementów składających się na obecny w wyobraźni obraz Neapolu. Jakie jest prawdziwe oblicze tego miasta na południu Włoch?

 • ​Apeniny - informacje i ciekawostki

  Apeniny to pasmo górskie, które swoim urokiem przekona do spacerów nawet najbardziej leniwych wczasowiczów. Rozciągają się na terytorium Włoch i San Marino, jednak znacznie większa ich część leży na Półwyspie Apenińskim.

 • ​Włochy - zwiedzanie, atrakcje, zabytki

  Z czym kojarzą ci się Włochy? Z pizzą, spaghetti, a może przepięknymi plażami? Odkryj mniej stereotypowe oblicze tego niezwykłego kraju i wybierz się na przygodę swojego życia! Nad adriatyckim wybrzeżem czekają na ciebie pełne architektonicznych zabytków miasta, prześliczne krajobrazy, wulkany, jeziora i wiele wiele więcej. Południe przyciąga zarówno miłośników leżenia plackiem nad morzem, jak i tych, chcących spróbować swoich sił w sportach wodnych lub... narciarstwie.

 • Zobaczyć i... zakochać się

  ...ostatni, choć Argentyńczyk, grając w miejscowej drużynie piłkarskiej, przywrócił kibicom wiarę w zwycięstwo i do dziś jest tu bogiem. Zatoka Neapolitańska opierająca się na stokach Wezuwiusza, kusi zaś(...) piekarz zaniósł królowej Marghericie placek, bez którego dziś trudno sobie wyobrazić życie. Pizza neapolitańska nadal jest najlepsza, a wszystko przez specyficzny smak pomidorów i właściwości miejscowej...

 • Wesele po włosku

  Po dwóch latach narzeczeństwa z amerykańskim biznesmenem Romainem Zago modelka Joanna Krupa wychodzi za niego za mąż! Pobiorą się już za osiem miesięcy!