• Informacje na temat:

  zamki nad loarą wycieczka

Artykuły na temat: zamki nad loarą wycieczka
 • Najpiękniejsze zamki nad Loarą

  Nad przepływającą przez Francję rzeką Loarą usytuowane jest ponad 300 średniowiecznych zamków i renesansowych pałaców. Niezwykła dolina zachwyca swoją niepowtarzalnością, a każda monumentalna budowla unikalnym stylem i atmosferą. Można naprawdę poczuć się jak w bajce!

 • Zamki Doliny Loary należą do najchętniej odwiedzanych zabytków nie tylko Francji, ale i świata. Najpiękniejsze zamki Francji są pomnikami nieokiełznanej wyobraźni, nieprzyzwoitego bogactwa i bezgranicznej pychy.

 • Wycieczki objazdowe: Dobry sposób na szybkie zwiedzanie

  Po wielu sezonach biernego wypoczynku część z nas marzy o odkrywaniu nowych miejsc, poznawaniu kultur odległych krajów, smakowaniu egzotycznej kuchni. Jeśli jednak brakuje ci doświadczenia w samodzielnym planowaniu podróży, doskonałym pomysłem na wakacje będzie wycieczka objazdowa – nie dość, że zaoszczędzisz czas, to z urlopu wrócić z głową pełną świeżych inspiracji.

 • Polski skarb nad Loarą

  Zamki Doliny Loary należą do najchętniej odwiedzanych zabytków nie tylko Francji, ale i świata. Najpiękniejsze zamki Francji są pomnikami nieokiełznanej wyobraźni, nieprzyzwoitego bogactwa i bezgranicznej pychy.

 • Amboise. Co warto zobaczyć?

  Nieduże miasto, które było domem dla wielkich królów i największego geniusza Renesansu. Francuska twierdza ze strzelistym zamkiem i wspaniałym widokiem na dolinę Loary.

 • ...starożytnych właśnie w tych okolicach oddawano cześć i składano ofiary lokalnej bogini wody. Uchodzi do Zatoki Sekwańskiej w miejscowości Hawr. Połączona kanałami z Loarą, Rodanem i Renem, stanowi(...) drodze, wijący się i zakręcający nurt zahacza o wiele ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc. Pierwszym miastem położonym nad tą piękną rzeką, w którym zobaczymy mnóstwo godnych uwagi historycznych...

 • 10 wymarzonych miejsc na podróż poślubną

  ...ostępach można zakończyć tygodniowym relaksem nad oceanem, np. na Zanzibarze. 2. Dalekie destynacje - objazd kontynentu Brzmi to trochę jak szaleństwo, ale czyż wspólne życie nie może się nim(...) w Wigrach...? 9. Polska Hitem są polskie zamki, zwłaszcza że od lat trwa moda na śluby i wesela wśród historycznych murów. Ciekawym pomysłem jest także podróż poślubna śladami historii, polecana amatorom...