• Informacje na temat:

  zalesie

Artykuły na temat: zalesie
 • Iława. Rozsiadła się malowniczo nad brzegiem Jezioraka

  Spędź wolne chwile nad wielkimi jeziorami i wśród tajemniczych ruin ukrytych między zalesionymi wzgórzami.

 • Iława. Rozsiadła się malowniczo nad brzegiem Jezioraka

  Spędź wolne chwile nad wielkimi jeziorami i wśród tajemniczych ruin ukrytych między zalesionymi wzgórzami.

 • Chorwacja - dla smakoszy piękna

  Jest tu wszystko: cudowne plaże, idylliczne wyspy, zalesione wzgórza, rzymskie ruiny… i wyborne jedzenie, jakiego nie posmakujecie nigdzie indziej.

 • Ten gęsto zalesiony masyw wyrasta tuż za południowymi przedmieściami Wadowic, rodzinnego miasta naszego papieża

 • Ok. 5 km od Bragi na zalesionym szczycie Monte Espinho (400 metrów n.p.m.) znajduje się...

 • Zalesione wzgórza otaczające kamienne miasteczka, skaliste urwiska często zanurzone we mgle, wysokie klify – tak wygląda hiszpańska Galicja. Jakże inaczej, niż reszta Półwyspu Iberyjskiego!

 • Długopole - kameralne uzdrowisko w sudeckiej kotlinie

  Jak w sielance panuje tu spokój, cisza, niezakłócona niczym harmonia – tak o Długopolu pisał w przewodniku wydanym w 1883 roku Juliusz Peter. Przez 130 lat niewiele się tu zmieniło. Maleńkie uzdrowisko w dolinie Nysy Kłodzkiej, wciśnięte między zalesione grzbiety Gór Bystrzyckich, wygląda tak, jakby ktoś celowo chciał ukryć je przed cywilizacją.

 • Tym razem Pascal Brodnicki w swoim programie „Smakuj świat z Pascalem” odwiedzi portugalską Maderę. My nie chcieliśmy być gorsi i też ruszyliśmy na podbój Ilha Madeira, czyli Zalesionej Wyspy.

 • Kudowa Zdrój szczyci się tym, że wśród różnych miejscowości w Sudetach ma najłagodniejszy klimat. Zawdzięcza to położeniu wśród zalesionych stoków u podnóża Gór Stołowych. O wodach Kudowy pisano już przed wiekami, że używane były w celach leczniczych a ich zalety smakowe przedkładane były nawet nad wino.

 • Mierzeja Helska, ze względu na swój kształt zwana jest Helską Kosą lub Gęsią Szyją. Swoje istnienie zawdzięcza… prądowi morskiemu. Wiele lat niósł on piasek, który osiadał na dnie i tworzył wał. Dziś, zalesiony i zabudowany, przyciąga turystów. Ten pas lądu, który w najszerszym miejscu, na cyplu, ma 3 km, a w najwęższym zaledwie 150 m, rozciąga się na długości 34 km i oddziela Zatokę Pucką od Bałtyku. Imponująco wygląda z góry, dlatego warto odbyć lot widokowy (samoloty startują z lądowiska w...

Dyskusje na temat: zalesie
 • Re: Wczasy odchudzające

  hej, przegladam sobie te oferty co podałyście, bo chciałabym polaczyc wyjazd na mazury ewentualnie nad morze z odchudzaniem… to ZALESIE mazury wydaje się fajne, zastanawiam się tylko czy nie lepiej wykupic zwykly pobyt plus wybrane indywidualnie zabiegi wyszczuplające…

 • Re: gdzie w podróż poślubną ?

  a my byliśmy z mezem na Mazurach i byliśmy zachwyceni. Wiem, ze większość osob ma parcie na zagranice, ale my za te same pieniadze byliśmy pewnie dwa razy dłużej, w takiej pieknej mazurskiej gluszy, chodziliśmy sobie do Spa, potem wieczorami nad jeziorko, na grilla. Tak niby spokojnie, ale jednak w super atmosferze, to nasze miejsce to Zalesie Mazury:) Cudnie było:)

 • Re: Fajne Spa zna ktoś?

  Zalesie Mazury. Ja tam byłam już ze dwa razy, raz na weekend typowo relaksacyjnie, potem drugi raz na sylwestra. Oba wypady wspominam bardzo dobrze. Spa jest dobrze wyosażone, właściwie niczego mu nie brakuje. Basen, sauna, łaźnie, kosmetyczki, które znają sie na rzeczy. Nie brakuje także sprzętu dla tych co lubia aktywnie spędzać czas.

 • Re: Gdzie wyjechać na weekend z dziećmi?

  My się zastanawiamy nad wyjazdem do spa Zalesie Mazury. Weszliśmy na stronę ośrodka, przejrzeliśmy pakiety i sa one dosyć interesujące. Czy ktoś z was może był w tym miejscu z dziećmi i może cos na temat ośrodka powiedzieć?

 • Re: Fajne Spa zna ktoś?

  Właśnie wróciłam z babskiego wyjazdu do SPA Zalesie Mazur i jestem bardzo zadowolona. Mają bardzo fajną ofertę różnorodnych zabiegów, ceny są przystępne, a obsługa bardzo miła. Warto skorzystać z ich usług. W każdym razie mi się bardzo podobało.

 • Re: Wczasy odchudzające

  Ja byłam na wczasach odchudzających w ośrodku Zalesie Mazur. Wyjazd jest ciekawie zorganizowany, można wybrać sobie rodzaj diety intensywność ćwiczeń. Mają bardzo doświadczonych instruktorów. Mi te wczasy pozwoliły nie tylko schudnąć, ale przede wszystkim dowiedziałam się bardzo dużo o swoim organizmie, o spalaniu kalorii. Polecam serdecznie, bo to świetna alternatywa odchudzania.

 • Re: Gdzie wyjechać na weekend z dziećmi?

  Ja ze swoją dwójką urwisów byłam w ośrodku Zalesie Mazury w Barczewie. Ma on jeden zasadniczy plus - są animatorki do dzieci, dzięki którym można znaleźć chwilę dla siebie (a jest co robić: sauny, masaże, różne zabiegi..). Co do atrakcji dla dzieci także jest ich całkiem sporo: przede wszystkim ogromny plac zabaw, basen ze specjalną sfrefą dla dzieci ze zjeżdżalniami... Naprawdę jest, co robić:)

 • Re: ​Sanitariuszka z powstania: Dla Polski trzeba zrobić wszystko

  Bestie w sowieckich mundurach Po wsiach i miasteczkach krążyły hordy pijanego żołdactwa i urządzały regularne obławy na kobiety. Dochodziło nawet do pacyfikacji całych wsi. Stało się tak w okolicach Łodzi, gdzie 3 lipca 1945 r. sowieccy żołnierze zaatakowali wsie Zalesie, Olechów, Feliksin i Hutę Szklaną, rabując domostwa i gwałcąc kobiety, co w efekcie doprowadziło do panicznej ucieczki