• Informacje na temat:

  zakopane plan miasta

Artykuły na temat: zakopane plan miasta
 • Klimatyczne Zakopane

  ...planowanych atrakcji. Spróbujemy odtworzyć klimat wyśmienitej zabawy i inspiracji, który przed laty był znakiem rozpoznawczym naszego miasta, bo życie tętniło w nim we własnym, niepowtarzalnym rytmie(...) Dorula. Trzymamy go za słowo. Zakopane na lato. Jedno miasto, pełnia wrażeń... Tego lata Zakopane ma szansę zapracować na miano miasta poddającego najwięcej pomysłów na wyjątkowo oryginalne zajęcie...

 • Magdalena Schejbal: Dobre rzeczy powstają z egoizmu

  ...- Jak jestem w pracy, to jestem w pracy, jak w domu, to w domu. Staram się nie przynosić pracy do domu, choć to nie zawsze jest możliwe - mówi aktorka Magdalena Schejbal. Zwłaszcza teraz, kiedy ponownie w górach toczy się mój życiowy plan B. Otwieram nowy rozdział w swoim życiu zawodowym, w nowej roli i nowej przestrzeni - dodaje jako współwłaścicielka Dworca, nowego miejsca na mapie Zakopanego.

 • Czasem trudno się ze mną żyje

  Ma dość trudny charakter. A ostatnio jej synek też pokazał rogi. Mimo to aktorka planuje dużo dzieci. I chce uciec z nimi z miasta.

 • Opowieść o inności i strachu przed nią

  ...3 kwietnia 2012 roku o godz. 20.15 w Teatrze Scena STU w Krakowie odbędzie się premiera spektaklu "d o w n_u s" — prowokacyjnej opowieści o inności i strachu przed nią, o misternie tkanych planach i o "chwili", która jednym ślepym machnięciem zmusza nas, by wszystkie klocki ustawiać na nowo.

 • Czasem trudno się ze mną żyje

  Ma dość trudny charakter. A ostatnio jej synek też pokazał rogi. Mimo to aktorka planuje dużo dzieci. I chce z nimi uciec z miasta.

 • Podróżni mimo woli

  Wciąż gdzieś jeżdżą. Z miasta do miasta, z występu na występ. Pokonują tysiące kilometrów. Twierdzą, że warto. Nie zważają na trudy. Prawda jest taka, że kochają życie w trasie.

 • Jak witaliśmy Nowy Rok

  ...alkohol i bary z kebabami. Jak żegnano stary rok na krakowskim rynku? Posłuchaj relacji reportera RMF: Po północy tramwaje i autobusy rozwoziły balowiczów w różne rejony miasta. - Żadnych(...): 130 tys. wyłożyła gmina, a resztę sponsorzy. Kasprowy Wierch, Zakopane Najwyżej w Polsce powitano Nowy Rok w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Kasprowym Wierchu w Tatrach, na wysokości...

 • Na szlaku małopolskiej architektury drewnianej

  Malownicze chaty, tajemnicze kościoły i cerkwie, drewniane dwory i zabytkowe kaplice. Na małopolskim szlaku architektury drewnianej czeka na ciebie ponad 250 przepięknych obiektów. Jest co podziwiać, dlatego zwiedzanie wszystkich lepiej rozplanować na kilka wakacyjnych sezonów lub weekendów.

 • O czym marzyliśmy w czasach PRL-u

  Powiedzmy tak, za osiem lat, adres w bloku i mały fiat - śpiewała w 1980 r. Izabela Trojanowska. Trafiła w sedno: mieszkanie - nie luksusowe, lecz jakiekolwiek - oraz samochód były wówczas na szczycie listy marzeń Polaków. Przypominamy najważniejsze z nich. Samochód dla Karwowskiego Rodzina serialowego czterdziestolatka poruszała się po mieście maluchem, nikt jednak nie zadawał na planie...

 • Olga Frycz: Świadectwo dojrzałości

  .... Grześ był sceptyczny. Pracuje w centrum. "Daleko", kręcił głową. Mówiłam: "Słuchaj, obok mamy stację kolejową, będziemy jeździć do miasta, omijając korki. Przecież lubisz pociągi". Patrzył na mnie i nie wierzył w to, co mówię. Oczywiście odkąd tu mieszkamy, jeszcze nigdy nie jechałam do miasta kolejką, ale też żadne z nas nie pędzi rano do pracy. A znajomi? Przyjaciół mam kilkoro. Większość...