• Informacje na temat:

  zagra ciekawe miejsca

Artykuły na temat: zagra ciekawe miejsca
 • Roma Gąsiorowska: Zbyt mało czasu na sen

  Mówili o niej: niepokorna, nieprzewidywalna, zbuntowana. Ale Roma Gąsiorowska się zmieniła. I wierzy, że dopiero teraz czekają na nią naprawdę ciekawe role.

 • Edyta Olszówka: Musi być chemia

  .... Zagranie w pierwszej polskiej produkcji Netfliksa jest dla wielu aktorów spełnieniem marzeń. Dla ciebie też? Edyta Olszówka: - Czuję się wyróżniona. I dumna, że ta produkcja w ogóle powstała. Bo to(...) miejsca na emocje czy uczucia, więc jak pokazać to wszystko, co gotuje się w niej gdzieś wewnątrz? Jeśli tak głęboko wchodzisz w rolę, nie jest ci trudno z niej wyjść, kiedy gasną światła i trzeba...

 • Pierwsze: Nie kłamać

  Metr dziewięćdziesiąt wzrostu, numer buta 45, trzy tatuaże i głos faceta, który sporo w życiu przeszedł. Ale aktor Janusz Chabior mówi, że dla niego prawdziwy mężczyzna to ktoś, kto stara się być dobrym człowiekiem. Ustąpi starszej pani miejsca w tramwaju, przygarnie bezpańskiego psa. Po prostu jest przyzwoity.

 • Ojciec śpi, nie przychodź

  Ponurą peerelowską rzeczywistość zmieniał w niekończący się karnawał. Zdzisław Maklakiewicz zagrał ponad sto ról. W większości epizodów, ale takich, które weszły do historii kina. – Tylko w jednej roli się nie sprawdził: męża i ojca - mówi jego córka Marta. Od śmierci aktora mija 40 lat.

 • Maria Konarowska przybrała na wadze

  Maria Konarowska już kilkanaście lat temu próbowała swoich sił jako aktorka. Niestety, nie udało jej się zagrzać miejsca w polskim show-biznesie na dłużej.

 • Wojciech Pszoniak: Lubię to malarstwo

  Paryż. Lata osiemdziesiąte XX wieku. W Polsce jest stan wojenny. Wojciech Pszoniak po sukcesie filmu "Danton" (1983 r.) w reż. Andrzeja Wajdy otrzymuje liczne propozycje zagrania w teatrach w Szwajcarii i Francji. Pozostaje we Francji i od tego momentu jego ukochanym miastem jest Paryż. Niedaleko, w podmiejskim Maisons-Laffitte, mieszka Józef Czapski, wydawane są książki w Instytucie Literackim...

 • Adam Ferency: Czarny charakter

  ...natychmiast zadzwoni u mnie telefon. Bardzo często odmawiałem, ale paru sk*wysynów w życiu zagrałem. Skąd ta klisza? - Łysy, kwadratowy facet nie może być profesorem uniwersytetu, bo nikt tego(...) do teatru jako widz? - Raptem kilka razy w roku. Kiedyś, jak tylko nie grałem, to jeździłem po całej Polsce, oglądać ciekawe przedstawienia. Tęsknię do tych chwil, kiedy z wypiekami na twarzy...

 • Tomasz Stańko: Jestem klasycznym mutantem

  Jazz związany jest z desperackim, bogatym, pełnym sprzeczności sposobem życia, a tym samym z olśnieniami. Muzyk jest jak mistyk. Czuje więcej - mówi Tomasz Stańko, który 27 października w łódzkiej Wytwórni zagrał koncert-hołd dla Wisławy Szymborskiej.

 • Największe azjatyckie metropolie

  Ogromne przestrzenie, budynki sięgające chmur, miliony ludzi na ulicach, gwar i hałas - brzmi trochę strasznie, jednak przede wszystkim fascynująco. Podczas podróży po Azji nie wolno zapomnieć o miejscach, w którym toczy się gra o wszystko, czyli o wielkich metropoliach, które są nie mniej "azjatyckie" co plaże na Bali, Goa czy indonezyjskie dżungle. Azja to także doświadczanie miasta - i to...

 • Obserwuj, licytuj, kupuj: Wspieraj WOŚP!

  W niedzielę 13 stycznia odbędzie się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aby pomóc dzieciom i osobom starszym (w tym roku Orkiestra po raz pierwszy zagra także dla seniorów) można wrzucić kilka złotych do puszki, można także kupić upatrzone przedmioty na specjalnych aukcjach internetowych. Co można na nich znaleźć oprócz fotografii z autografami gwiazd?