• Informacje na temat:

  zagadki historii

Artykuły na temat: zagadki historii
 • Beyoncé powtarza historię?

  Były menadżer Beyonce nie jest zaskoczony oskarżeniami o zdradę wobec Jay Z.

 • Zagadka Kate

  ...: - Zgrabnie ujął to w jednym z wywiadów książę William: "na dworze królewskim wyciągnięto wnioski". Była to aluzja do historii małżeństwa jego rodziców. Księżna Diana była arystokratką, a mimo to jej(...) rodzina. - A mimo to, co jest zresztą fascynujące w tej historii, królowa Elżbieta II od pewnego momentu kibicowała związkowi Williama i Kate. Gdy dwukrotnie z sobą zrywali, była zaniepokojona...

 • Tancerka i Zagłada. Historia Poli Nireńskiej, Weronika Kostyrko

  Biografia Poli Nireńskiej to opowieść o urodzonej w Warszawie żydowskiej artystce, która tańczyła w czasach totalitaryzmu w Niemczech, Austrii i Włoszech.

 • Magdalena Kordel: Jestem zbieraczem historii

  ...ze strony mamy. Pojawiają się również duchy. Nie będę wszystkiego zdradzać, ale historia z duchami jest prawdziwa. Jest złożona wprawdzie z dwóch historii. Pierwszą opowiadał nasz przyjaciel, który(...) historii. Każdy kto pisze jest zbieraczem historii. Tak jak malarz rejestruje to, co widzi, czerpie inspirację z pięknych widoków czy obrazów, które na niego szczególnie działają, tak my piszący...

 • "Zagadki medycyny"

  Oparta na szokującym serialu telewizyjnym ABC "Zagadki medycyny" książka Ann Reynolds i Kennetha Wapnera przedstawia przypadki najbardziej niezwykłych chorób występujących na świecie. Autorzy(...) wystąpienia nigdy by się nie spodziewali, i normalnych, zwykłych lekarzy, w pocie czoła próbujących rozwikłać diagnostyczne zagadki i starających się ulżyć pacjentom w ich cierpieniach, a być może nawet...

 • Kryminalne zagadki

  Kryminalne zagadki to zbiór opowiadań, w których można przeczytać o najbardziej tajemniczych przestępstwach. A nic tak przecież nie rozpala wyobraźni jak tajemnice.

 • Zagadki przeszłości

  Wydawnictwo G+J Książki wznowiło wydanie dwóch thrillerów autorstwa Eriki Spindler "Złodziej tożsamości" i "Krwawe wino".

 • Paradoksy, sprzeczności, zagadki...

  Eric-Emmanuel Schmitt jest jednym z najbardziej poczytnych francuskich pisarzy na świecie. Jego książki zostały przetłumaczone na 40 języków, a sztuki teatralne wystawiane są w teatrach w 50 krajach świata. I choć jego twórczość bije kolejne rekordy popularności, on sam wciąż pozostaje dość tajemniczą postacią. Paradoksy, sprzeczności, zagadki - oto cały Schmitt.

 • Papierowe duchy, Julia Heaberlin

  Zaginione kobiety. Nigdy niedokończone śledztwa i zagadki nierozwiązane od lat. Tych historii słyszymy wiele. Pogrążeni w rozpaczy partnerzy, dzieci, rodzeństwo, które szuka choćby najmniejszej wskazówki na temat bliskich, którzy zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Cisi bohaterowie drugiego planu - zdeterminowani, aby wyjaśnić wielką tajemnicę… Temat żałoby, obsesji i próby przepracowania...

 • Każda historia ma dwie strony- Marilyn Monroe ( konkurs Pisanie ma Styl)

  Marilyn Monroe – postać zarówno fikcyjna jak i prawdziwa. Fikcyjna, gdyż wokół niej krąży niezmierna ilość legend, a dla współczesnych kobiet jak i mężczyzn nadal jest ideałem ipiękna. Prawdziwa, ponieważ cierpiała i kochała mocniej niż niejedna z nas.

Dyskusje na temat: zagadki historii
 • Re: Gorączka złota powraca

  dla uzupełnienia historii chciałbym wrzucić to ze wlascielami oraz promotorami rozgryzienia zagadki znaleziska byli właściciele gruntu,nie został sprzedany.