• Informacje na temat:

  zachodnia sardynia

Artykuły na temat: zachodnia sardynia
 • Co ciekawego zobaczyć na Sardynii?

  Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego. Administracyjnie należy do Włoch. Wyspę zamieszkuje ponad półtora miliona stałych mieszkańców. Stolica mieści się w Cagliari.

 • Sardynia - tajemnicza wyspa wśród szmaragdów

  ...wyżywieniem (FB) można znaleźć już od 2461 zł za osobę. Czym może zachwycić Sardynia? Szmaragdowe morze i 1900 km wybrzeża Sardynia to idealne miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają kąpiele morskie(...) jednak powstała w XII wieku i później wielokrotnie przebudowywana Katedra św. Mikołaja z zachwycającą, barokową fasadą. Kwarcowe plaże, wydmy i flamingi Sardynia to miejsce, które zachwyca bogatą...

 • Sardynia - plaże i nuragi

  ...jednak zamknięta na głucho. Sardynia to przede wszystkim plaże - jedne z najpiękniejszych w Europie, choć nie jako całość wybrzeża, ale jego fragmenty: Costa Verde na zachodnim wybrzeżu czy Costa Paradiso(...) Sardynii jest suche i górzyste. Warto pojechać na pokryty lasem korkowym płaskowyż Gennargentu - Sardynia jest największym producentem korka w Europie. Krajobraz wyspy urozmaicają tysiące nuragów...

 • Surowe piękno

  Adoratorów miała całe mnóstwo. Fenicjanie, Rzymianie, Maurowie, Hiszpanie, wreszcie Włosi. Wszyscy starali się ją posiąść, lecz nikomu to do końca się nie udało. Bo Sardynia - piękna i dumna - odsłania swoje wdzięki wyłącznie na własnych warunkach.

 • Dieta długowieczności - co jedzą mieszkańcy regionów tzw. Blue Zone

  David Katz, prezes American College of Lifestyle Medicine, odnosi się do społeczności Blue Zone - miejsc w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie żyją długo i są w znacznym stopniu wolni od chorób przewlekłych.Jak wskazuje Katz, te "najzdrowsze punkty na mapie świata" to Ikaria, Grecja, Okinawa, Japonia, Ogliastra, Sardynia, Loma Linda w Kalifornii, Nicoya...

 • Korsyka: Cud siódmego dnia tygodnia

  Niektórzy żartują, że w niedzielę Bóg nie miał pomysłów na nowe cuda świata, więc tymi już stworzonymi obdarował Korsykę.

 • Turyn - miasto słynnego całunu, samochodów i czekolady

  Narodził się tu Fiat, ale podczas spaceru uliczkami nie czuć spalin, lecz - zapach czekolady. Główne miasto północnych Włoch, Turyn, słynie z przechowywanego w katedrze legendarnego całunu, produkcji samochodów oraz... wyrobów cukierniczych.

 • Turyn - miasto słynnego całunu, samochodów i czekolady

  Narodził się tu Fiat, ale podczas spaceru uliczkami nie czuć spalin, lecz - zapach czekolady. Główne miasto północnych Włoch, Turyn, słynie z przechowywanego w katedrze legendarnego całunu, produkcji samochodów oraz... wyrobów cukierniczych.

 • Rola życia: Joanna Brodzik

  Dotąd 200 dni w roku spędzała na planie filmowym. Pozostałe 165 w podróżach. Dojrzała do zmiany. Zaszła w ciążę, urodziła bliźniaki.

 • Korsyka: Najdalsza wyspa

  Bonifacio niczym linoskoczek balansuje na krawędzi klifu. Miasto rozparło się na biało-szarych skałach. Fasady kamienic rzucają wyzwanie losowi, równając sie z krawędzią urwiska. Kilka lat temu jedna z nich z hukiem runęła w przepaść. Nie uciekam stąd tylko dlatego, że trudno znaleźć bardziej zachwycające miejsce.

Dyskusje na temat: zachodnia sardynia