• Informacje na temat:

  zabytki wiedeń

Artykuły na temat: zabytki wiedeń
 • ​Ringstrasse. Poznajcie serce Wiednia

  ...socjety schyłku modernizmu, Wiedeń to idealny cel na krótki wypad. Trochę historii Jednak, jak łatwo się domyślić, budowa Ringu musiała na początku wzbudzać sporo kontrowersji. Z jednej strony nowa(...) Jedną z popularniejszych rozrywek wśród podróżników odwiedzających Wiedeń jest przejażdżka Vienna Ring Tram, czyli specjalnym tramwajem turystycznym, którego trasa wytyczona została wokół...

 • Wiedeń. Ważne miejsca, ciekawostki, informacje praktyczne

  Wiedeń to stolica i jednocześnie największe miasto w Austrii położone nad rzeką Dunaj. Austria jest federacją, co za tym idzie - Wiedeń to jednocześnie odrębny kraj związkowy. Jest w czołówce miast najchętniej odwiedzanych przez turystów nie tylko z Europy, ale świata. Swoją popularność zawdzięcza bogatej historii, ale także zabytkowemu, historycznemu centrum miasta.

 • Wiedeń, Paryż, Mediolan - ​najbardziej muzyczne miasta w Europie

  Są na świecie takie miasta, które jednoznacznie kojarzą się z muzyką klasyczną. Spacerując ich ulicami można odnieść wrażenie, że budynki i ulice po prostu rozbrzmiewają utworami wielkich mistrzów. Jak zwiedzać Wiedeń, Paryż i Mediolan, aby nie przegapić najlepszych koncertów w wykonaniu światowej sławy mistrzów?

 • Wiedeń - magiczny nawet w grudniu

  W tym roku już po raz 30. na wiedeńskim Rathausplatz odbędzie się kiermasz Vienna Magic of Advent (Wiedeńska magia adwentu). W sercu parku ratuszowego, nieopodal parlamentu, na tle zimowych(...) zapomnij też o cesarskiej letniej rezydencji. Nie bez kozery Schönbrunn nazywany jest wiedeńskim Wersalem. To najpiękniejszy pałac w Austrii. Dla dzieci atrakcją będzie najstarszy ogród zoologiczny...

 • Czego nie można pominąć podczas zwiedzania Wiednia

  ...​Wiedeń to wyjątkowa kultura, wyśmienita kuchnia i przede wszystkich wspaniałe, historyczne budynki. Nowoczesność przeplata się tam z zabytkowymi obiektami. Jest kilka z nich, których nie można pominąć podczas zwiedzania Wiednia.

 • Wiedeń stoi balami. Najsłynniejsze białe Co roku odbywa się ich tutaj blisko 300! Jest Bal Kwiatowy, Bal Cukierników, Bal Myśliwych, Bal Filharmoników Wiedeńskich, Bal...

 • Czarnogóra

  Chcesz zobaczyć drewniany krzyżyk, którym wysłannik papieża błogosławił wojska Sobieskiego pod Wiedniem? Odwiedź… Kotor.

 • Podróż marzeń do urokliwej Słowacji

  Słowacka stolica nie jest najszczęśliwiej położona. Zbyt blisko Wiednia i Budapesztu, by toczyć równą walkę o turystów. Ale... kto tak myśli, robi błąd! Trzeba tu przyjechać, choćby na weekend.

 • Jak zaplanować wycieczkę do Bratysławy?

  Stolica Słowacji wielu kojarzy się z dogodną i tanią bazą noclegowa do zwiedzania Wiednia. A szkoda, bo sama Bratysława ma wiele do zaoferowania turystom.

 • Co warto zobaczyć w okolicach Bratysławy?

  Bratysława wciąż pozostaje w turystycznym cieniu Pragi i Wiednia. Samo miasto ma sporo do zaoferowania swoim gościom, również w jego okolicy czeka wiele atrakcji.

Wideo na temat: zabytki wiedeń
 • Wiedeń. Poznaj najciekawsze miejsca

  Kiedy zrobisz już zakupy w eleganckich sklepach i obejrzysz najważniejsze zabytki, zajrzyj na róg Kegelgasse i Löwengasse, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych budynków Wiednia - Hundertwasserhaus, reprezentujący dialog człowieka z przyrodą