• Informacje na temat:

  zabytki nad morzem śródziemnym

Artykuły na temat: zabytki nad morzem śródziemnym
 • ​Maroko - atrakcje i zabytki

  ...w gorącej wodzie polecamy zaś szerokie plaże Asilah, znanej z charakterystycznej białej zabudowy, oraz porty Larache. Bardzo ciekawe okazują się również kurorty nad Morzem Śródziemnym. Jeszcze do(...)Co warto zobaczyć w Maroku? Maroko to nie tylko przepiękne plaże, ale również architektoniczne zabytki, burzliwa przeszłość i jedyna w swoim rodzaju kultura. Zupełnie inne od innych afrykańskich...

 • Zabytki Aleksandrii - kulturalnej stolicy Egiptu

  ...największy port Egiptu. Jest mniej hałaśliwa niż Kair, jednak nie stanowi idealnego miejsca dla wczasowiczów spragnionych pełnego ciszy i spokoju wypoczynku nad morzem.  Jest za to wspaniałym celem(...) filozofowie i naukowcy, między innymi Archimedes i Euklides.  Założona w III w. p.n.e. Biblioteka Aleksandryjska była największą w starożytnym świecie - liczyła ponad 900 tysięcy dzieł. W Aleksandrii...

 • Poznaj największe zabytki starożytnego Egiptu

  ...tylko znaczenie polityczne i handlowe. Otoczony Morzem Czerwonym po wschodniej stronie, Morzem Śródziemnym na północy, pustynią Sahara na zachodzie mógł cieszyć się względnym spokojem – takie położenie sprzyjało utrzymaniu obronności egipskiej potęgi już od czasów starożytnych. Z kolei regularne wylewy Nilu oraz żyzne gleby pozwalały cieszyć się tutejszej ludności nad wyraz dobrymi zbiorami...

 • 5 atrakcji Katalonii, których nie możesz przegapić!

  Rozciągająca się między Morzem Śródziemnym a Pirenejami Katalonia, niezmiennie cieszy się popularnością wśród turystów. Najczęściej wybieranym kierunkiem wycieczek jest tętniąca życiem stolica regionu — Barcelona. Słynne miasto Gaudiego nie jest jednak jedyną atrakcją, jaką ma do zaoferowania ta malownicza kraina. Oto 5 atrakcji, których nie możecie przegapić podczas podróży po Katalonii.

 • Cypr. Tam, gdzie narodziła się Afrodyta

  Na Cyprze pogoda się nie zepsuje, jedzenie będzie zawsze smakować, a starożytne zabytki zachwycą swoją urodą. Teraz, we wrześniu, morze jest przyjemnie nagrzane, a ceny przyjazne, bo szczyt sezonu już minął. Tekst: Dominika Frankowska...

 • Położona nad Morzem Śródziemnym Marsylia to drugie co do wielkości miasto w kraju. Tereny znane ze śródziemnomorskich fiordów, malowniczych masywów górskich i średniowiecznych zabytków od lat przyciągają żądnych przygód turystów. Poznaj tą niezwykłą wielokulturową metropolię!

 • ​Atrakcje Krety - co tam warto zobaczyć

  Kusząca turystów piaszczystymi plażami i przepiękną pogodą Kreta staje się coraz popularniejszym celem wakacyjnych wyjazdów. Tylko tutaj znajdziesz zabytki weneckie, tureckie i greckie, ujrzysz zapierające dech w piersiach krajobrazy i popływasz w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Co warto zobaczyć na tej magicznej wyspie? Wraz z nami odkryj jej niezwykły charakter!

 • Najpiękniejsze plaże Grecji

  Wakacje w Grecji są spełnieniem marzeń - piękna pogoda, mnóstwo atrakcji, zabytków i słynne plaże - złote, piaszczyste wybrzeża z niewiarygodnie niebieskim morzem.

 • Wakacje na Cyprze - boski wybór

  Bogini miłości, Afrodyta, doskonale wybrała miejsce swego pojawienia się na Ziemi – wyłoniła się z morskiej piany na Cyprze, wyspie na Morzu Śródziemnym. Zrobiła to tu, bo Cypr jest po prostu... boski!

 • Liczne zabytki sięgające czasów fenickich, śródziemnomorski klimat i cudowne krajobrazy- niewielki, lecz zamieszkany przez niezwykle gościnnych ludzi Liban od lat przyciąga spragnionych wytchnienia turystów. Kraina piniowych lasów, malowniczych dolin i wspaniałej kuchni na pewno zauroczy cię swoim niepowtarzalnym klimatem!