• Informacje na temat:

  zabytki egiptu

Artykuły na temat: zabytki egiptu
 • Zabytki Aleksandrii - kulturalnej stolicy Egiptu

  Nazywana "perłą wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego" oraz "kulturalną stolicą Egiptu", Aleksandria to drugie co do wielkości - po Kairze - miasto kraju, jego największy port i ważny ośrodek kulturalny, naukowy oraz handlowy. Turystów kusi niezapomnianymi widokami oraz zabytkami, będącymi świadkami jej bardzo długiej i bogatej historii.

 • Poznaj największe zabytki starożytnego Egiptu

  ...niedaleko Luksoru. Teby Zachodnie były swoistą krainą umarłych – znajdują się tam ok. 60 grobowców władców i najwyższych dostojników Egiptu w okresie od XVIII do XX dynastii. Pierwszym pochowanym tu władcą...

 • Zwiedzamy Muzeum Egipskie w Kairze

  ...​Sercem Egiptu jest Kair, położony nad Nilem, czyli główną rzeką kraju i całego kontynentu. To tutaj znajdują się najcenniejsze zabytki egipskie, pochodzące z okresu panowania faraonów.

 • To fantastyczny sposób na zwiedzanie kraju. Nil, jedna z najdłuższych rzek świata, jest najważniejszą... autostradą Egiptu.

 • ​Algieria - co warto tam zobaczyć?

  Algieria - największe państwo Afryki i dziesiąte co do wielkości świata - słynie z połączenia pustynnych pejzaży Sahary i śródziemnomorskich plaż, które czynią ją turystyczną alternatywą dla zatłoczonego Egiptu.

 • Chorwacja - raj nad Adriatykiem. Co warto zobaczyć

  Kto raz zobaczył piękne krajobrazy tego kraju, zawsze będzie chciał tam wracać. Turkusowe morze, wspaniałe zabytki i umiarkowane ceny gwarantują udany urlop.

 • Kto raz zobaczył piękne krajobrazy tego kraju, zawsze będzie chciał tam wracać. Turkusowe morze, wspaniałe zabytki i umiarkowane ceny gwarantują udany urlop.

 • Wodne szaleństwo w Egipcie

  Monumentalne piramidy, zabytki pamiętające czasy faraonów, bezkresna pustynia okraszona gdzieniegdzie zielonymi oazami... Myślisz, że wczasy w Egipcie to oferta nie dla ciebie? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz!

 • Jeśli nie Egipt, to co?

  ...monumentalne góry topią się w turkusowym Adriatyku... Odkąd MSZ odradza podróżowanie do krajów arabskich, Czarnogóra jest świetną alternatywą cenową dla Egiptu czy Tunezji. W dodatku łatwo tu dojechać własnym(...) dla Egiptu. W dodatku w wielu bazach nurkowych pracują Polacy. Brak bariery językowej na pewno zmniejszy stres, jeśli dopiero chcesz spróbować swoich sił w tym sporcie. Entuzjaści nurkowania najczęściej...

 • Jeśli nie Egipt to co? Gdzie wypoczywać?

  ...monumentalne góry topią się w turkusowym Adriatyku... Odkąd MSZ odradza podróżowanie do krajów arabskich, Czarnogóra jest świetną alternatywą cenową dla Egiptu czy Tunezji. W dodatku łatwo tu dojechać(...) wyobrażasz sobie urlopu bez podwodnych eskapad, wybrzeża Hiszpanii będą świetną alternatywą dla Egiptu. W dodatku w wielu bazach nurkowych pracują Polacy. Brak bariery językowej na pewno zmniejszy...

Dyskusje na temat: zabytki egiptu
 • Re: 20 tanich kierunków na wakacje

  Ja bym z chęcią wybrała się jeszcze raz do Egiptu. Rok temu byliśmy z mężem z alfastaru w Sharm. Nie dość, że nie drogo, to naprawdę cudownie! Piękna pogoda, zabytki niesamowite, smaczne jedzenie i świetny wakacyjny klimat. Może jakieś fajne last minute uda mi się jeszcze znaleźć.

 • Uwolnić Barabasza

  W samo sedno. Popularyzacja "turystyki" powoduje, że tłumy "zwiedzających" jeżdżą po świecie, nie wiedząc co oglądaja. Ratunkiem dla wszystkich jest umożliwienie podróży wirtualnych. Wtedy prawdziwe zabytki i atrakcje przestaną wszystkich interesować, bo taniej będzie "pojechać wirtualnie" do Egiptu niż tłuc sie samochodem do Żelazowej Woli. Potrzebne jest tylko dobre oddanie w rzeczywistości