• Informacje na temat:

  zabytki afrykańskie

Artykuły na temat: zabytki afrykańskie
 • ​Maroko - atrakcje i zabytki

  Co warto zobaczyć w Maroku? Maroko to nie tylko przepiękne plaże, ale również architektoniczne zabytki, burzliwa przeszłość i jedyna w swoim rodzaju kultura. Zupełnie inne od innych afrykańskich krajów, przyciąga turystów swoją niepowtarzalną atmosferą, barwnymi kramami i setkami luksusowych kurortów położonych na malowniczym wybrzeżu.  Nurkowanie w ciepłym oceanie, górskie wycieczki...

 • Zwiedzanie ​Tunisu - stolicy Tunezji

  Niepowtarzalny klimat afrykańskiej metropolii, egzotyka na każdym kroku i seria wspaniałych zabytków i wydarzeń kulturalnych, które warto odwiedzić, przeżyć i zobaczyć na własne oczy - to wszystko oferuje ci właśnie stolica Tunezji, Tunis. Zapoznaj się z naszym opisem najciekawszych miejsc w tym pięknym mieście.

 • ​Mozambik - nieodkryty raj w Afryce

  Piękne plaże, przejrzysta ciepła woda idealna do kąpieli i nurkowania, pełen dzikich zwierząt Narodowy Park Limpopo oraz obfitujące w zabytki z czasów kolonialnych Maputo - Mozambik ma do zaoferowania odwiedzającym bardzo wiele, jednak póki co pozostaje afrykańskim "nieodkrytym rajem", w którym nie spotkamy tłumów turystów.

 • Gorące, zmysłowe Maroko. Błękitny ocean i niepowtarzalne smaki

  Maroko to kraj różnorodny. Można zdecydować się spędzić całe wakacje tylko w jednej okolicy, jednak dla tych poszukujących nie tylko odpoczynku, ale także ciekawych doświadczeń, dobrym rozwiązaniem będzie zdecydować się na wyjazd objazdowy. Maroko od Hiszpanii dzieli tylko cieśnina Gibraltarska, do Europy jest bardzo niedaleko, jednak wyraźnie czuć tutaj energię afrykańskiej, gorącej ziemi.

 • ​Tunezja - miejsca, które warto odwiedzić

  Tunezja to częsty wybór europejskich turystów, którzy chcą poznać afrykańską kulturę, a przy okazji wypocząć w otoczeniu pięknych widoków i niesamowitych zabytków. To miejsce pełne życzliwych ludzi, egzotycznych smaków i aromatów a przede wszystkim okazji do przeżycia niezapomnianej przygody. Jeżeli ty też planujesz podróż do tego niesamowitego kraju, przeczytaj kilka przydatnych informacji o miejscach, które z pewnością warto zobaczyć podczas urlopu w Tunezji.

 • Zaplanuj podróż do Rwandy

  Ten niewielki kraj afrykański zachwyca przede wszystkim bogactwem przyrody. Warto go odwiedzić, aby przekonać się, jak życzliwi i przyjacielscy, mimo trudnej historii, są jego mieszkańcy.

 • Mauritius – kraj księcia Maurycego i ptaka dodo

  Holenderskiemu księciu Maurycemu Orańskiemu Mauritius zawdzięcza swoją nazwę, zaś wymarłemu gatunkowi ptaków dodo – popularność zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci na całym świecie. Czym jeszcze może pochwalić się ten afrykański kraj?

 • Pod niebem Afryki. Tunezja

  Tunezyjskie plenery wykorzystano w wielu filmach. To tu kręcono takie obrazy jak „Gwiezdne Wojny”, „Angielski pacjent”, „Piraci”, „Żywot Briana” i „Indiana Jones”. Tunezja „zagrała” też w naszym „Quo Vadis” i „W pustyni i w puszczy”. Zabytki z listy Aż osiem miejsc tego kraju jest wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Najeźdźcy (Fenicjanie, Rzymianie, Wandalowie...

 • Karnawał w Urugwaju

  ...​Urugwaj to kraj nie tylko bogaty w zabytki architektury historycznej i nowoczesnej, wyjątkowe kurorty idealnie przystosowane na odwiedziny turystów, ale i kraj z wyjątkową tradycją i kulturą.

 • ...liczne krwawe starcia. Mimo wielu interwencji z zewnątrz i prób naprawy polityczno-gospodarczej tego afrykańskiego państwa, sytuacja w Somalii pozostaje bardzo ciężka. Zagrożenia Z powodu(...) turystycznych - warto zainteresować się nimi zanim zdecydujemy się na wyjazd w tamte regiony. W chwili obecnej większość źródeł odradza podróżowanie do tego afrykańskiego kraju, gdyż ryzyko poniesienia...