• Informacje na temat:

  zabawy na wsi

Artykuły na temat: zabawy na wsi
 • Impreza andrzejkowa kiedyś i dzisiaj

  Wigilia świętego Andrzeja to od wieków noc znana z odprawiania wróżb. Jej charakter zmienił się jednak na przestrzeni czasu. Z poważnego, kultywowanego w samotności obrządku, Andrzejki stały się ostatnią okazją do hucznej zabawy przed adwentem przygotowującym do Świąt Bożego Narodzenia.

 • Powrót do korzeni

  W czasach nieustannego pośpiechu cisza nabiera nowego znaczenia, a powrót do swojskości kojarzy nam się z wakacjami spędzanymi na wsi. To właśnie klimat tak długo oczekiwanej sielanki może stać się inspiracją dla motywu przewodniego wesela.

 • Czego możesz spodziewać się po znajomościach z klubu?

  Jeśli chcesz podczas weekendowej zabawy znaleźć partnera, nie zapomnij o kilku ważnych zasadach – ostrzega psycholog Jolanta Wąs.

 • Zlamal prawa tylnia lapke. I nie w zadnym wypadku. Podczas zabawy z V w domu. Jakos tak nieszczesliwie skoczyl, ze spadl ze schodkow. Ja tego nie widzialam....

 • W Bogdańcu pod Gorzowem odbywa się Lubuskie Święto Chleba. Tradycyjnie już w połowie sierpnia w tej niewielkiej, gminnej wsi prezentowane są wyroby piekarnicze i cukiernicze rzemieślników z całego województwa.

 • Wesele z elementami folkloru

  Nostalgia za minionymi czasami dopada tych, którzy mają już dość nowoczesności i prześcigania się w nowinkach i trendach współczesnego świata. W wyścigu o oryginalność można sięgnąć do korzeni i wpleść do naszej zabawy nie tylko tradycyjne elementy wesela, ale nawet trochę folkloru i ludowości, zamiast to wszystko odrzucać.

 • Agata Duda-Gracz: Nasze wesele jest apokalipsą

  ..."Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk" to ostatnia część tryptyku Agaty Dudy-Gracz. Tak jak poprzednie, ta również jest prezentowana na festiwalu Boska Komedia. Inspiracją do historii stał się reportaż Wiesława Łuki, "Nie oświadczam się". W latach 70’ w pewnej polskiej wsi urządzono wesele. W trakcie zabawy zginęły trzy osoby. Powód morderstwa był kuriozalny...

 • Slalom z bąbelkami

  ..., pomysłodawca kompleksu narciarskiego Silvretta Arena, syn legendarnego burmistrza Ischgl, który w latach 60. zbudował tu pierwszy wyciąg.  Aloys senior przewidział, że masowe narciarstwo przyniesie wsi(...) świetnie bawić.  Champagner Hütte to miejsce cudownie egalitarne. Zabawa après-ski trwa do godziny 20. Potem nie wolno chodzić po wsi w butach narciarskich. Za nieodpowiednie obuwie można zapłacić...

 • Na wieś do babci? Już nigdy!

  ...będzie i tego lata. Nigdy nie skarżyła się ani nie wyglądała na niezadowoloną z tych pobytów na wsi. Wracała opalona i wypoczęta. A ja miałam spokojną głowę i nie musiałam martwić się o nią albo(...) powrocie opowiadałaś, jak świetnie się z nimi bawiłaś. - Też mi zabawy. Same nudy, nic ciekawego. A z dziewczynami to codziennie się kłóciłam - wybuchła Zuzia, powstrzymując łzy. - Tutaj pójdę do kina...

 • W dzikiej dolinie. Indonezja z bliska

  ...się Sompaima i nie jest całkiem odcięta od cywilizacji, jej mieszkańcy mają czasem kontakt z przybyszami z zewnątrz, niektóre dzieci stąd mieszkają we wsiach w dolinie i tam uczęszczają do szkoły(...) szybko usunąć, okna zastawić i wejścia do wsi nie ma. Osada otoczona jest zielenią, wokół rośnie mnóstwo wysokich palm. - Ciekawe, jak nas przywitają - zastanawia się Mirek. Zbliżamy się do ogrodzenia...

Dyskusje na temat: zabawy na wsi
 • Re: Śmigus-dyngus a granica dobrej zabawy ...

  Jaka tradycja ? To pogański prymitywny obyczaj kultywowany na wioskach. Z tytułu dużej migracji mieszkańców wsi do miast został przywleczony jak zaraza wraz z uciekinierami. A że w miastach jest niestety przewago uciekinierów więc uchował się taki "obyczaj" do tej pory. Przekazują rodzice dzieciom i to trwa. Dla mnie głupota i prymitywizm.

 • Re: Arnold Schwarzenegger: Chłopak ze wsi

  ale my, tłuszcza nie czytamy jakiś wydumanych dzieł, wolimy krótko na temat, a jak czasu starcza to po szklaneczkę siegamy, abo się za rozmnażanie bierzemy czy 69 dla zabawy ty to pewnikiem od młodości masz pozarastane aż pianę z pyska toczysz

 • Re: nie podróżuje, jestem gorsza ?

  Dla mnie to strasznie smutne jak słyszę, że ktoś nigdzie nie był, nic nie widział i jeszcze się tym chwali. To znaczy że niestety pochodzi z takiego domu gdzie się siedziało we własnej wsi czy we(...) docenić. A teraz przyznała się, że zawsze tego nie cierpiała, a jeździła z nami tylko dlatego, że widziała, że jesteśmy bardzo napaleni i nie chciała psuć nam zabawy. W rzeczywistości ona woli po

 • Re: Ewa Niespodziana z "Top Model" jest w ciąży

  A jedna młodziutka gwiazda ostatnie zabawy w naszej wsi tez spodziewa się dziecka , tylko nie wie jeszcze kto jest ojcem. Fani sa zaniepokojeni !

 • Re: Wesele na wsi czy w mieście?

  Miałam setkę gości-sama rodzina, dzieci było chyba 15 w różnym wieku od roczku do 13 lat i było o wiele weselej. Dzięki nim szybciej pozbieraliśmy grosiki pod kościołem :) Ślub i wesele, ale bez kredytów. Tyle trzeba czekać na termin, że wystarczy zaoszczędzić. Ja miałam orkiestrę i omówiliśmy z nimi jaką muzykę chcemy i jakie zabawy-było super.Najważniejsze to dobra organizacja.

 • Re: Niesforny błazen erudyta

  a ten to jak nic podobny jest do naszego gen. WSI. ale beka , to chyba bliżniaki albo ojciec marka chodził na wiejskie zabawy.

 • Re: Sentymentalna Warmia i okolice

  Znalem takie sytuacje bo bywalem sporo latem na wsi. No z tymi koloniami to przyznam ze bylo naprawde fajnie. Gry, zabawy, podchody, ogniska itp.itd. Na koloniach nauczylem sie plywac. Jezdzilem na kolonie juz od III klasy szkoly podstawowej az do jej zakonczenia.

 • Re: Sezon na kleszcze

  Mam już 54 lata. Od urodzenia aż po szkołę średnią całe 2 m-ce byłam u babci na wsi. Chodzenie do lasu - bardzo blisko odbywało się każdego dnia. A to jagody a to maliny, jeżyny i grzyby. I tak bez powodu zabawy po lesie. Nie wiem dlaczego nigdy nie złapałam ani jednego najmniejszego kleszcza.

 • Re: ​Najbardziej wkurzające zachowania gości weselnych

  Masz rację. Niektórzy usiłują z familijnej imprezy stworzyć jakieś misterium szpanerskiej "indywidualności". Często przybiera to karykaturalny charakter. Wesele to wesele, rządzi się swoimi prawami. Ma prawo być wesołe i nawet przaśne. Świetnie oddaje klimat, takiej usilnej ucieczki od szczerej zabawy, skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju, kiedy ojciec ze wsi przyjeżdża do syna w mieście a ten stał

 • Re: Na wieś do babci? Już nigdy!

  u babci pewnie nie ma komputera. dlatego mała nie chce jechać. za dużo siedzi w domu przed komputerem i się przyzwyczaiła. Szkoda. przecież na wsi możne robić mnóstwo ciekawych rzeczy. trzeba tylko(...) dzieciństwo, pokażesz jej zabawy, w które kiedyś się bawiłaś? nie zwalaj wszystkiego na babcię, daj coś od siebie. córka to doceni, zobaczysz i zostanie z przyjemnością u babci.