• Informacje na temat:

  z europy do ameryki

Artykuły na temat: z europy do ameryki
 • Leopold Tyrmand: Jak polski bon vivant został obrońcą Ameryki

  ...puszka z UNRRA" - powtarza. Tylko ktoś, kto przeżył wojnę i komunizm, pamiętał, jaką rolę odegrała amerykańska pomoc żywnościowa dla zniszczonej wojną Europy w latach 40. W zmęczonej koszulce(...) z Głosu Ameryki, którego audycji słuchał jeszcze w Polsce. Po zerwaniu współpracy z "New Yorkerem" znów żyje w biedzie w tanim mieszkaniu z karaluchami. Przypomina mu to ponure lata stalinizmu w Polsce...

 • Paragwaj - tu każdy znajdzie szczęście

  Paragwaj jest jednym z najmniejszych krajów Ameryki Południowej. Jednak według badania prestiżowego Instytutu Gallupa to kraj najszczęśliwszych ludzi na świecie.

 • Celiakia może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia

  Choroba trzewna, nazywana także celiakią, to jedno z najczęstszych schorzeń o podłożu genetycznym na świecie. Cierpi na nią ok. 1 proc. populacji krajów Europy i Ameryki Północnej, a w krajach skandynawskich nawet 3 proc. Przyczyną choroby jest nietolerancja glutenu przez organizm, która może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Choroba trzewna bywa powodem anemii, niedożywienia i niepłodności...

 • Wieczna wiosna na Maderze

  Maderę odkryli dla Europy portugalscy żeglarze. Gdy przypłynęli tu w piętnastym wieku, zobaczyli wyspę pokrytą w całości lasami. Nazwali ją Madera, co po portugalsku oznacza drewno.

 • „Hemingway i Gellhorn” już na DVD

  Galapagos Films przedstawia wydanie DVD filmu „Hemingway i Gellhorn” – biograficznej opowieści o burzliwym związku jednej z najbardziej niezwykłych par Ameryki – wybitnego pisarza i ambitnej reporterki.

 • ..."Niekiedy szaleństwo bywa mądrością", autorstwa Kendall Taylor to niezwykła opowieść o ulubieńcach Ameryki, małżeństwie Zeldy i Scotta Fitzgeraldów.

 • Nowa linia herbat Irving

  Irving zaprasza wielbicieli wyrazistego smaku czarnych i zielonych herbat do wybrania się w ekscytującą podróż smakową przez bogate w herbaciane tradycje regiony Europy, Azji i Ameryki.

 • Wskrzeszenie umarłych

  Z perspektywy Ameryki Zell jest malutkim punktem na mapie. Gdzieś w środku Europy. Ale widziane z Pinzgau, Zell jest stolicą regionu. Dziesięć tysięcy mieszkańców, trzydzieści trzytysięczników, pięćdziesiąt osiem wyciągów narciarskich, jedno jezioro. I możesz wierzyć lub nie. W grudniu ubiegłego roku zamordowano w Zell dwoje Amerykanów. A teraz uważaj.

 • Topinambur - zdrowa alternatywa ziemniaka

  Niedgyś był popularną rośliną uprawną (zwłaszcza na Śląsku), dziś najczęściej rośnie dziko. W biedniejszych regionach Polski znany był jako świński orzech lub świniak. Pochodzenie Topinambur przybył do Europy z Ameryki Północnej. Swą nazwę zawdzięcza plemionom Indian Tupinamba. W Polsce był uprawiany już w XVIII w., ale został wyparty niemal całkowicie przez ziemniaki. Za niepowtarzalny smak...

 • ​Indie, Jarosław Kret

  .... Autor filmów dokumentalnych i reportaży z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Europy. Pracował jako starszy redaktor i fotoreporter w magazynie "National Geographic Polska". W latach 2002−2016 był...

Wideo na temat: z europy do ameryki
Dyskusje na temat: z europy do ameryki
 • Re: Ryba miruna

  Miruna poławiana jest głównie w wodach okalających Chile, Argentynę oraz wodach Nowej Zelandii, czyli w najczystszych oceanach. Na przestrzeni ostatnich lat nieustannie rośnie znaczenie handlowe tego gatunku w spożyciu ryb białych. Uzasadnione jest to między innymi niezwykłymi walorami smakowymi tej ryby, co sprawia, że mieszkańcy Ameryki i Europy coraz częściej, mimo dostępu do wielu innych

 • Re: Katherine Schaub i mroczna historia promiennych kobiet Ameryki

  A jednak chodzi o rad. Taka radowa gorączka miała faktycznie miejsce w Ameryce. Europy też nie ominęła, ale na mniejszą skalę.

 • Re: Ryba miruna

  takimi, które aby mogły być dostarczone do Europy, np. z Ameryki Południowej czy też z Dalekiego Wschodu muszą zostać zamrożone. Przemysł połowowy oraz przetwórczy na całym świecie wspomagany jest od(...) Ameryki Południowej, sprzedawana jest na naszym rynku w postaci mrożonych tusz, rzadziej filetów. Większe sztuki wykorzystywane są do produkcji steków. Błękitek nowozelandzki (Micromesistius australis

 • Re: Moda na papierosy przemija?

  nie tylko Polska, wszystkie kraje europy, ameryki, etc. zarabiają na tytoniu

 • Re: Artystki z pustyni

  Widzisz jakąś różnicę między tymi dywanami, a wytworami sztuki wielu nowoczesnych 'artystów' Europy i Ameryki? Moim zdaniem różnica jest tylko jedna - artyści Europejscy mają NAZWISKO.

 • Re: Kuracje z nawłoci na problemy z drogami moczowymi

  Droga Interio, po raz kolejny wykazujecie się ignorancją w sprawie nawłoci. Na zamieszczonym zdjęciu widać nawłoć kanadyjską, która nie ma nic wspólnego z nawłocią pospolitą, jest za to inwazyjną rośliną przywleczoną do Europy z Ameryki Pólnocnej.

 • Re: Dubaj. To trzeba zobaczyć

  Ciekawe czy inżynier z Afganistanu to projektował lub archtekt z Konga? Ja stawiam że firma z Europy lub Ameryki budowała od A do Z a jedynie kasę wyłożył jakiś abulah.

 • Re: Brugia: Wenecja północy

  Produkcja czekolady od 1480 r ? Z tego co wiem podstawowym składnikiem czekolady jest kakao. A ono trafiło do Europy z Ameryki po odkryciu tej przez Kolumba w 1492r . A więc niemożliwa była produkcja czekolady od 1480 r.

 • Re: Gdzie w Polsce objawiła się Matka Boska?

  Do wszystkich niedowiarków.Możecie tu bredzić ile chcecie ale gdyby nie wiara chrześcijańska to nie było by Europy ani Ameryki takimi jakimi są.No chyba że wcześniej zapanowała by tu wiara z pod znaku pół księżyca to sami odpowiedzcie sobie jak byście dzisiaj mieszkali.

 • Re: ​Kanapki Reubena - najsłynniejsze kanapki Ameryki

  to ziemia indian(czerwonych). Pytanie nr.2, Skad ci biali amerykanie sie wzieli? I teraz zaczyna byc ciekawiej. Ano z tej cywilizowanej Europy, kochane mlotki. Czy musze wsPOminac ze to europejczyk