• Informacje na temat:

  z anglii do francji

Artykuły na temat: z anglii do francji
 • ​Amsterdam - tulipany i Van Gogh

  W 2015 roku mija równo 125 lat od śmierci genialnego artysty, którym był Vincent van Gogh. Rocznicę obchodzić będzie wiele muzeów i placówek kulturalnych w Holandii, Belgii, Francji i Anglii. W wyjątkowy sposób uczyni to jeden z holenderskich ogrodów, położony niedaleko od Amsterdamu.

 • Stephen Clarke, 1000 lat wkurzania Francuzów

  Clarke błyskotliwie obala powszechne przekonania i mity na temat Anglii i Francji.

 • Zamki Doliny Loary należą do najchętniej odwiedzanych zabytków nie tylko Francji, ale i świata. Najpiękniejsze zamki Francji są pomnikami nieokiełznanej wyobraźni, nieprzyzwoitego bogactwa i bezgranicznej pychy.

 • Rodzinka.eu, czyli jak to się robi w Europie

  Jak z trójką synów Marcie i Maćkowi żyje się w Szwecji. Jakie problemy ma samotna matka w Niemczech. Jak we Francji radzi sobie wielodzietna rodzina, w której matka i ojciec są bez pracy. Na jaką pomoc Włoch mogą liczyć Marco i Laura, którym urodził się trzeci syn. "Twój STYL" sprawdza, jak rodziny wspiera się w rozwiniętych krajach Europy. Sprawa, jak wiemy, aktualna.

 • Polski skarb nad Loarą

  Zamki Doliny Loary należą do najchętniej odwiedzanych zabytków nie tylko Francji, ale i świata. Najpiękniejsze zamki Francji są pomnikami nieokiełznanej wyobraźni, nieprzyzwoitego bogactwa i bezgranicznej pychy.

 • Cudowne dziecko skrzypiec

  W wieku 16 lat Adam Bałdych został okrzyknięty "cudownym dzieckiem". Szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA.

 • Kraj Basków cz.1 – Spacer po Biarritz

  ...setki Rosjan, rosyjskiej arystokracji, której ślad jest widoczny w mieście dzięki prawosławnej świątyni usytuowanej naprzeciw pałacu cesarzowej, dziś hotelu. Prezydenci Francji i koronowane głowy przyjeżdżły tutaj jak Sissi czyli Elżbieta z Austrii,  czy król Anglii Edward VII. Bywały też sławy jak Sinatra czy Chaplin… długo by wymieniać.   Jest to więc urokliwe miejsce, z typową zabudową...

 • Wampir. Biografia symboliczna

  Mit wampiryczny doczekał się w Anglii, we Francji i w Niemczech wielu opracowań. Ukazano w nich rozmaite aspekty wampiryzmu uznanego za najpotężniejszy mit literacki XX wieku.

 • Katarzyna Medycejska - królowa odpowiedzialna za rzeź

  ...rezygnuje nawet wtedy, kiedy syn osiąga pełnoletniość, ale nie są to czasy szczęśliwe dla Francji. Kolejne wojny religijne między katolikami a hugenotami rozdzierają kraj. Ponoć Katarzyna nie jest(...) i malował twarz, co nie spotkało się ze zrozumieniem. Polska nie była gotowa na takie nowinki (nie jest chyba gotowa do dziś) i Henryk III, zmęczony nieudanym panowaniem, w końcu nawiał do Francji...

 • Emigrantka z wyboru

  Historia młodej Polki po studiach, która uświadomiwszy sobie brak perspektyw w kraju, postanawia wraz z przyjaciółką wyjechać do Anglii do pracy.

Dyskusje na temat: z anglii do francji
 • Re: nie podróżuje, jestem gorsza ?

  Żeby podróżować nie trzeba być milionerem :) Wystarczy odrobina chęci i w łatwy sposób możesz pojechać za grosze do Niemiec, Francji, Austrii czy Anglii. Wystarczy tylko poszukać tanich biletów lotniczych, autobusowych albo po prostu poszukać na portalach osób, które tak jak Ty chciałby gdzieś pojechać. Wspólnie możecie zorganizować taki wypad, koszty sie rozłożą i na pewno zobaczysz mnóstwo

 • Re: Jak przygotować się do podróży do USA?

  Jest tam mniej mooorzynow niż w Anglii czy Francji

 • Re: Aborcja - w jakich krajach legalna?

  Pytanie takie jak w temacie, w jakich krajach aborcja jest legalna? Nie chcę się tu wdawać w żadne dyskusje światopoglądowe i pogadanki o tym czy jest to zgodne z sumieniem czy podstawowymi zasadami moralnymi. Chcę się tylko dowiedzieć gdzie można legalnie dokonać aborcji. Aborcja z przyczyn społecznych jest legalna w Anglii, we Francji, w Holandii i Włoszech. Portugalia i Hiszpania uznają

 • Re: Antyoksydanty. Czym są?

  we Francji limit promili za kierownicą to 0.5 - to trzeba co godzinę piwko lub lampkę wina strzelić i można jeździć ( w Anglii 0.8) to kto jest pijakiem

 • Re: Aborcja - w jakich krajach legalna?

  Pytanie takie jak w temacie, w jakich krajach aborcja jest legalna? Nie chcę się tu wdawać w żadne dyskusje światopoglądowe i pogadanki o tym czy jest to zgodne z sumieniem czy podstawowymi zasadami moralnymi. Chcę się tylko dowiedzieć gdzie można legalnie dokonać aborcji. Aborcja z przyczyn społecznych jest legalna w Anglii, we Francji, w Holandii i Włoszech. Portugalia i Hiszpania uznają

 • Re: Dlaczego papież nie nosi czerwonych butów?

  Cóż, człowiek uczy się całę życie. Wcześniej myślałem, że wyprawy krzyżowe to najazdy ziem muzułmańskich, ale dobrze, że mi wytłumaczyłeś, że chodziło o wojnę obronną we Włoszech, Anglii i Francji.

 • Re: Czy Polska to "kraj alkoholików"?

  Polska pod tym względem jest normalnym krajem,to my sami tymi głupimi komentarzami w telewizji itd. rozdmuchaliśmy ten bat na siebie! pod tym względem to każdy kraj europejski ma z tym problem.We Francji chleją na umór o Anglii już nie wspomnę...itd. itp.

 • Re: Paulina Młynarska: Nie będzie mi łatwo

  Polskojęzyczna nie zasymilowana Paulina, we Francji, Włoszech, Belgii, Anglii obchodziłaby Święta co nie byłyby jak w Polsce jej Świętami, obłuda to ich jedna z naczelnych cech.

 • Re: Śmierdzenie narodowe, czyli dlaczego Polacy się nie myją?

  Po swiecie jezdze i nigdy nie slyszalam, zeby sie ktos z nas smial dlatego, ze smierdzimy. Podaj przyklady kto sie smieje. Bo ja podrozuje czesto, bardzo czesto i moge sie wypowiedziec kto smierdzi. Smierdza brudasy w Anglii, Francji, Czechach, Portugalii, Austrii.itd. Bo w kazdym kraju sa brudasy I bezdomni. Ale najmniej ich widze w Polsce. Czasami sie trafi w autobusie czy tramwaju sie

 • Re: Jak wyglądać niczym Francuzka w epoce Instagrama?

  BARDZO mądra opinia ! BRAWO ! Mogę się zgodzić, że ładne są kobiety z krajów słowiańskich ( nie wdając się w szczegóły - gdzie jest ich mniej, gdzie więcej), ze Skandynawii, nawet z Niemiec i Anglii, ale NIE z Francji. Tak się utarło i tyle, a prawdy w tym NIE MA. Polacy to jedni z najbrzydszych facetów w Europie, a Francuzki - na pewno nie należą do ładnych !